„Cadena Ser“ opětovně útočí na našeho kapitána

 

Tak jako před několika měsíci, i nyní přišlo španělské rádio „Cadena Ser“  se zaručenou informací, že Cesc Fabregas se dohodl ústně s FC Barcelonou na pokračování své kariéry v katalánském velkoklubu.

 

Tak jako na podzim, ani nyní neuvádí „Cadena Ser“ svůj zdroj, nehovoří o žádných konkrétních jménech, částkách, ba ani termínech. Svá tvrzení se však snaží opepřit informací, že Cesc si již údajně hledá v Barceloně dům.

 

„Qui bono?“, tak by měla znít otázka, kterou by si měl položit každý fanoušek The Gunners, než začne vážně uvažovat o slovech jednoho moderátora bulvárního katalánského rádia. Jde o snahu „zasít“ nejistotu do vztahů mezi klubem a Cescem Fabregasem? Či mezi samotné hráče a jejich kapitána právě v nejdůležitější fázi celé sezóny? Nebo má taková fáma jenom zvýšit poslechovost tohoto jinak průměrného rádia?

 

Odpověď je nasnadě, vždyť již dnes se hraje důležitý zápas Premier League, přístí středu má Arsenal možnost dobrým výkonem si otevřít dveře do závěrečné fáze Champions League. Ať dnes na Emirates Stadium nebo za týden na ESTÁDIO DO DRAGÃO půjde o hodně a mnoha lidem by spadl kámen ze srdce, kdyby kanonýři (opět) klopýtli. K poháru pro vítěze Champions League se natahuje mnoho rukou, po třetím či čtvrtém místě v Premier League možná ještě více.

 

Že to je cílená kampaň a poměrně záludná, proti které je dost těžké se bránit, svědčí i postup vedení našeho klubu. Jindy asketický manager a k takovým spekulacím se zásadně nevyjadřující prezident klubu poskytují vyjádření do médií, kterými vše dementují a podporují i snahu našeho kapitána. Ten opakovaně médiím sděluje, že se jednou do Španělska vrátí (pochopitelně, je to Španěl), ale že nyní patří jeho srdce Arsenalu. Navíc má smlouvu s klubem do léta roku 2014. Nic však nepomáhá, a v pravidelných cyklech se spekulace objevují znovu a znovu a to i přesto, nebo možná právě proto, že klub jedná s hráčem o prodloužení a samozřejmě i vylepšení stávajícího kontraktu.  Nepomáhají dokonce ani oficiální dopisy vedení Arsenalu adresované protějškům v katalánském klubu.

 

Řeklo by se, mávněte nad tím rukou, jsou to jenom spekulace. Ano, novinářské spekulace, kachny, výmysly, co všechno by ti novináři neudělali pro zvýšení zájmu o periodikum, které je živí. Informaci od rádia „Cadena Ser“ však převezme barcelonský Sport(nejsou oba existenčně závislí na FC Barcelona či dokonce nevlastní je tento klub?), a pak už je z toho lavina. Přidá se Mail Online, od toho třeba slovenský Sport, pak další servery a zpráva se kopíruje a kopíruje a šíří donekonečna.

 

Proti tomu se snad nedá bojovat. Cescovi věřím, že u nás chce zůstat tak jako věřím jeho slovům, že se jednou skutečně domů vrátí. Jak sám říká, ve fotbale nikdy nikdo neví, co bude zítra. Já se ale těším, až dnes večer vyběhne na green Emirates a věřím, že jako správný kapitán rozhodne o našem vítězství.

 

Budeme ho potřebovat víc než kdy jindy. Při pohledu na posledních 5 zápasů mi do zpěvu moc není (Arsenal WWDLL, Liverpool DWDWW), je to zrcadlo aktuální formy.  Takže … Come on Arsenal!

 

 

/Patrick/


/článek vyjadřuje osobní názory autora/