Campbell podepisuje s Arsenalem

alt

Arsenal s potěšením oznamuje, že Sol Campbell podepisuje s klubem smlouvu do konce sezony 2009/2010.

Campbell (35), který strávil v Arsenalu 5 sezon mezi lety 2001 a 2006, má obrovské zkušenosti s hraním jak na klubové, tak na mezinárodní úrovni. Během své bohaté kariéry  odehrál Sol 462 zápasů v Premier League a momentálně je čtvrtý na seznamu hráčů s nejvyšším počtem odehraných zápasů. Campbell byl taktéž členem Anglické reprezentace na šesti významných turnajích mezi lety 1996 a 2006.

Původně se ke klubu připojil v červenci 2001 a dokázal s týmem ukořistit 5 trofejí, včetně doublu v roce 2002 a byl nedílnou součástí ‘Invincibles‘, kteří prošli sezonu 2003/04 bez jediné porážky.

Manažer Arsene Wenger říká: „Máme radost, že se k nám Sol Campbell připojí do konce sezony. Solova kariéra mluví sama za sebe, jak na klubové tak na mezinárodní úrovni. Je to ohromně zkušený a inteligentní fotbalista, který přinese velké množství kvality a zkušenosti do naší sestavy. Sol pro nás bude přínosem jako hráč i jako osobnost.

Trénoval s námi od září a během té doby ukázal, že disponuje požadovanou kondicí, hladem a vášní, aby mohl soutěžit na nejvyšší úrovni.

Po tom, co dokončil svůj návrat ke Gunners, řekl Campbell: „Jsem nesmírně šťastný, že jsem se vrátil do Arsenalu. Rád vzpomínám na dobu, kdy jsem tu hrál a stále mám v klubu spoustu přátel. Velmi tvrdě jsem trénoval, cítím se výborně a jsem připraven odevzdat to nejlepší. Jsme v dobré pozici a já chci Arsenalu pomoct, aby byl letos úspěšný.“

Během jeho dřívějšího veleúspěšného pobytu v Arsenalu, odehrál Campbell za Gunners 197 zápasů a dal 11 gólů. Vstřelil branku ve svém posledním zápase za Arsenal – v roce 2006 ve finále Ligy mistrů, které Gunners těsně prohráli 2-1 s Barcelonou.

Campbell opustil Arsenal v létě 2006 a připojil se k Portsmouthu, kde nastoupil k 95 zápasům během tří sezon, strávených na jihu Anglie. Kapitánoval týmu, který v roce 2008 vyhrál FA Cup, svojí první významnou trofej za 50 let.

Campbell, který bude oblékat dres s číslem 31, odehrál poločas za rezervu Arsenalu proti West Hamu Utd. Stav, za kterého Campbell odešel (jak bylo plánováno) byl 2-0.

Campbell je prvním hráčem, který se za vlády Arsena Wengera vrátil do Arsenalu a teprve pátý hráč v klubové historii. Dalšími hráči byli: John Lukic, Martin Keown, Jock Rutherford a Hughes McDonald.

/arsenal.com/