Ceballos: Nikdy jsem nepochyboval, že se vrátím

Páteční večer zpříjemnila fanouškům Arsenalu jedna velmi zajímavá novina. Středopolař Dani Ceballos se po úspěšném jednoletém hostování vrací z Realu Madrid i pro celou sezónu 2020/21. Vedení Gunners sice ani napodruhé nevměstnalo do dohody opci na trvalý přestup, samotný hráč si však svůj comeback nemůže vynachválit.

Odchovanec Betisu Sevilla nebyl nominován do španělské reprezentace, než se však připojí ke zbytku prvního týmu, musí nejdříve odsedět čtrnáctidenní karanténu. Ta je ve Spojeném království bezpodmínečně nařízena všem cestujícím z Pyrenejského poloostrova.

Mám velkou radost, že mohu být zpět v Arsenalu, klubu, kde se cítím důležitý,“ řekl Dani v online rozhovoru pro Arsenal Digital. „Na stole ležely i jiné nabídky, například zůstat v Realu Madrid nebo jít zpátky do španělské ligy, ve které o mě byl zájem.“

Před finále FA Cupu jsem mluvil s trenérem (Mikelem Artetou – pozn. autora) a sdělil jsem mu, že hodlám zůstat v Arsenalu a vyhrávat zde trofeje.

Udělalo na mě dojem, co Mikel stihnul s týmem za tak krátkou dobu vybudovat. Loňskou sezónu jsem si nesmírně užil a ani na chvíli jsem nepochyboval o svém návratu.“

Kouč Mikel Arteta měl na setrvání Daniho Ceballose zásadní vliv

Všichni vidí transformaci, jakou klub prošel od příchodu Artety. Strávil tady pouze osm měsíců. Bojovali jsme o triumf ve třech soutěžích. Z Evropské ligy jsme byli podle mého názoru neprávem vyřazeni a ovládli jsme FA Cup s Community Shieldem.

Ještě větší důležitost ale vidím v pozitivní energii, již vnesl do kabiny. Hráči jsou spokojení a všichni hrají svou roli. Zapojení mladých fotbalistů má také svůj význam, protože to s Arsenalem odjakživa souviselo.

Mikela považuji za tu pravou postavu, která má na to vrátit klub tam, kde si zaslouží být, což je v mých očích Liga mistrů.

Na vyladění zápasové formy pro úvodní ligový zápas s Fulhamem má 24letý technik od dnešního dne přesně týden. S největší pravděpodobností se tak v základní sestavě rodák z Utrery představí až na Emirates Stadium proti West Hamu.

arsenal.com