Ceballos potvrdil svůj odchod z Arsenalu.

Dani Ceballos po dvou letech na hostování z Realu Madrid potvrdil, že v létě Arsenal opustí.

Do Anglie jej zlákal Unai Emery, pod Mikelem Artetou ze začátku nějakou dobu tápal, ale v druhé polovině sezóny 2019/20 se stal důležitou součástí naší záložní řady.

Celkově odehrál za Kanonýry 77 zápasů, připsal si 5 asistencí a 2 branky, včetně pozdní vítězné branky v čtvrtfinále FA Cupu proti Sheffieldu United na naší cestě za celkovým úspěchem. Také zde byl ‚ten‘ zápas proti Burnley, kdy jsme si mysleli, že jsme získali Maradonu v kombinaci s Patrickem Vieirou.

Nakonec Daniho strávený čas v Arsenalu, i díky několika posledním ošemetných výkonům, se poněkud pošramotil a nikdy to pak nevypadalo na trvalý přestup.

24-letý hráč doufal, že další rok strávený v Londýně mu mohl pomoct zajistit si místo ve španělské reprezentaci pro Mistrovství Evropy, to se však nestalo.

Přejeme Danimu vše nejlepší do jeho další kariéry.

Dani se s Kanonýry rozloučil ve svém prohlášení.

Díky Arsenalu a všem Kanonýrům.

Za láskyplné uvítání od prvního dne, kdy jsem nosil tento dres. Za tu možnost, užít si zkušenost být Kanonýrem a že jste mi dovolili být součástí této rodiny.

Byl to komplikovaný rok – z mnoha důvodů – a blíží se ke svému konci. Obzvláště kvůli tomu, že jsme na Emirates nemohli být se svými fanoušky. Chci vás ujistit, že nikdy nezapomenu na vaši srdečnost a podporu v každý okamžik. Jsem si jistý, že Arsenal, skvělý tým s velkou historií, bude brzy zpět na vrcholu, bude vyhrávat soutěže tak, jak tomu vždy bylo. Tento klub, a zvláště jeho fanoušci, si to zaslouží a jsem přesvědčený, že toho dosáhnou.

Děkuji všem lidem, kteří jsou součástí týmu: trenérům, kustodům, lékařskému týmu, marketingovému týmu, zaměstnancům, manažerům a hlavně fanouškům. Všem těm, kteří často pracují v pozadí a obětují tomuto skvělému klubu vše.

Chci, abyste věděli, že jsem poctivě pracoval každý den a snažil se odevzdat to nejlepší pro tento znak a tento dres.

Přeju vám všem jen to nejlepší a úspěch, který jistě přijde.

Let’s go Gunners!

SBOHEM. DÍKY ZA VŠE!!!

/arseblog.com, youtube.com, twitter.com/