Ceballos: Potyčka s Luizem dokazuje charakter týmu

Během poslední reprezentační přestávky vyplavaly na povrch zákulisní informace o důrazné výměně názorů mezi Davidem Luizem a Danim Ceballosem. Média okamžitě začala zpochybňovat vztahy uvnitř kabiny Gunners, oba hráči ale už jsou údajně zadobře a samotný Ceballos dokonce zpětně považuje událost za známku pozitivního progresu pod trenérem Mikelem Artetou.

V pátek před dvěma týdny podle všeho museli dvojici kohoutů na tréninku rozdělovat spoluhráči poté, co měl španělský středopolař po odpískání dohrát svého kolegu ze středu obrany. Oba pak byli předčasně posláni do šatny. Vztahy se ovšem rychle urovnaly a navenek už v podstatě nelze jakékoliv problémy ve spolupráci poznat.

„Nebylo to příkladné chování, ale je dobré vidět, že je Arsenal tak živý, co se charakteru mužstva týče,“ řekl Ceballospro The Sun„Mančaft byl téměř mrtvý, ale po Artetově příchodu jsme vyhráli FA Cup a Community Shield.“

„Neuběhnul ani rok od chvíle, kdy nastoupil do funkce, a už stihnul provést klub radikální změnou. Je duší týmu a má štěstí, že mu všichni svěřenci stoprocentně věří,“ dále pochválil host z Realu Madrid svého krajana a stále relativního nováčka v pozici manažera.

Arteta v rozhovorech po zmiňované rozepři na jednu stranu zpochybňoval pravdivost spekulací, zároveň však přiznal, že je třeba vyšetřit, kdo takové zprávy vynesl ven z tréninkového centra.