Čech – Druhá obdržená branka vystihuje naši venkovní formu

Frustrace na tváři našeho golmana, to jsme mohli vidět po další venkovní porážce, kterou si odvážíme nyní z Newcastlu.

zda jsme měli mít zápas vyhraný již o poločase…
Myslím, že jsme začali dobře. Po brance na 1-0 jsme zápas kontrolovali. V tu chvíli jsem si říkal, že se nám opravdu daří. Naneštěstí se jim podařilo srovnat, ale v druhé půli jsme v tom pokračovali. Kontrolovali jsme hru, snažili se hledat volné prostory a chtěli vstřelit vítěznou branku, příliš jsme si toho ale v druhém poločase nevytvořili, nebyli jsme dostatečně nebezpeční. Myslím, že druhá branka tak nějak vystihuje naši venkovní formu. Kolektivně jsme se dopustili několika chyb, které vedly k jejich brance. Tímto naprosto znehodnocujeme naši práci během celého zápasu. Myslím, že se to stává častěji, než je obvyklé, a očividně nás to stálo lepší umístění v tabulce.

zda nám zápas začal utíkat mezi prsty při vyrovnání Newcastlu…
Ne. Věděli jsme, že hrají o záchranu a je to pro ně důležitý zápas. Viděli jste, že neměli co ztratit. I když prohrávali 1-0, drželi se svého plánu, dobře bránili a čekali na protiútoky. Posílali rychlé míče za obranu a my věděli, že v tom budou pokračovat. Druhý gól byl pro nás obrovskou ránou a pro ně to znamenalo samozřejmě zvednuté sebevědomí. Potom už to bylo velmi těžké. Řekl bych, že to shrnuje naši venkovní formu v této sezóně.

zda tento zápas přišel v nevhodný čas…
Ne, neřekl bych. Protočili jsme sestavou, ale první poločas se nám vydařil. Vedli jsme 1-0 a zdálo se mi, že máme hru pod kontrolou a hrajeme dobrý fotbal. Měli jsme několik šancí na druhou branku a pár situací, kdy nám nevyšla finální přihrávka. Oni ale branku dali, což jim samozřejmě pomohlo získat znovu sebevědomí, i díky tomu mohli v druhém poločase zůstat u své taktiky. Dobře bránili, hráli dobře organizovaně a snažili se rychle dostat za naši obranu. Snažili jsme se je v druhém poločase zlomit, což se nám nedařilo, protože jsme si nebyli schopní vytvořit nějakou příležitost. Stále jsme drželi míč na kopačkách, bohužel jsme udělali několik chyb před druhou brankou, což pak i rozhodlo zápas. Nebyla to pouze jedna chyba, bylo jich několik.

o důvodech naší hrozné venkovní formy…
Nemyslím si, že můžeme najít nějaký důvod, bojujeme s tím stále a zatím se nám nepovedlo najít odpověď. Ještě nás čeká několik zápasů a musíme se ujistit, že jsme připraveni sezónu dobře zakončit.

o obtížnosti výzvy v podobě účasti v Evropě v příštím ročníku…
Ještě budeme hrát semifinále Evropské ligy a v Premier League nám zbývá také několik zápasů, které se pokusíme vyhrát, abychom si ještě udrželi nějakou šanci.