Čech – Vítězství pomůže v udržení Ozila a Sancheze

Petr Čech doufá, že pokud si Arsenal vytvoří šňůru vítězství, bude jednodušší přesvědčit Mesuta Ozila a Alexise Sancheze k tomu, aby svou další budoucnost spojili právě s naším klubem.

Oba dva nejvíce vydělávající hráči Arsenalu shodně prohlásili, že jsou na Emirates šťastní a otevřeni jednání ohledně prodloužení stávajících smluv. Problém jejich platových požadavků však nabízí šanci, že nabídka velkých peněz je může odlákat na jiné hřiště, kde je tráva evidentně zelenější.

„Myslím, že je pro nás velmi důležité ukázat jim, jak moc je v týmu potřebujeme a jak moc chceme vyhrávat. Potom budou jejich rozhodnutí očividně jednodušší. Když uvidí, že se chceme prát o nejvyšší příčky, že je každý připraven společně vítězit, když budou vědět, jak důležití pro nás jsou, určitě se budou rozhodovat snáz.“

Laurent Koscielny, Francis Coquelin a Olivier Giroud prodloužili své smlouvy v minulém týdnu, zatímco Hector Bellerin a Emi Martinez tak učinili již v listopadu.

Společně s Ozilem a Sanchezem končí smlouvy v červnu roku 2018 dalším čtyřem hráčům – Carl Jenkinson (jenž je již jednou nohou v CP), Kieran Gibbs, Alex Oxlade-Chamberlain a Jack Wilshere. Dvěma hráčům – Wojciechovi Szczesnymu a Yaya Sanogovi – končí kontrakt již letos v létě.

/arseblog.com/