Čech o své budoucnosti, Ramseym a Ozilovi

Jelikož se jeho profesionální kariéra táhne už pomalu dvacet let, je Petr Čech zvyklý na spekulace, které se týkají jeho budoucnosti. V Singapuru se před zápasy s Atleticem a PSG pobavil s novináři o žhavých otázkách, které nyní Arsenal obletují.

o jeho vlastní budoucnosti…
Mám smlouvu s Arsenalem. Soustředím se na tuto sezónu, na konkurenci mezi gólmany, protože máme na tomto postu spoustu možností. Dělám vše proto, abych manažerovi dokázal, že mohu být v základní jedenáctce až sezóna začne. To je můj cíl a co se týče spekulací, opravdu to nesleduji.

o kontraktu Aarona Ramseyho…
To je soukromá záležitost klubu a hráče. Samozřejmě bychom rádi udrželi v klubu naše nejlepší hráče. Doufejme, že se jeho situace vyřeší co nejdříve. Je to důležité hlavně pro hráče, když ví, že má svou budoucnost vyřešenou a může se soustředit čistě na fotbal. Je to už dva nebo tři týdny, co se Aaron zapojil do tréninku, je ve skvělé formě a opravdu tvrdě na sobě pracuje. Jde vidět, že ho to nijak neovlivňuje. Jak jsem řekl, pro něj bude lepší, když se to rychle vyřeší, uvidíme.

o Ozilově situaci v národním týmu Německa…
Nejsem v pozici, kdy bych to mohl komentovat, je to Mesutova soukromá záležitost s fotbalovým svazem Německa. Celý tým jej podporujeme, snažíme se, aby se cítil dobře, aby mohl trénovat a předvést to nejlepší, co umí. To je vše, co jako tým můžeme udělat. Je to čistě jeho rozhodnutí a každý by to měl respektovat.

o Ozilově rozpoložení…
V tréninku se mu daří, je šťastný, že je tady s námi a my jsme rádi, že je zpátky v týmu, je to jeden z našich klíčových hráčů a my potřebujeme, aby byl v nové sezóně fit a připravený. Maká na sobě opravdu tvrdě, takže doufejme, že připravený bude.

o kritice Ozila…
Ve fotbale obecně bude kritika přítomná vždy, ale ne vždy je to to správné, co hráči můžete udělat. Fotbal svádí dohromady miliony lidí a názorů, vždy to tak bylo. Jako profesionální hráč se musíte ujistit, že vás to neovlivní a předvedete dobrý výkon. To je přesně to, co musíte udělat – předvést se na hřišti a kritika zmizí.

zda je pro Arsenal lepší, že Ozil skončil v reprezentaci…
No, nikdy nevíte. To ukáže až čas. Musím ale říct, že Mesut byl opravdu šťastný, že je opět mezi námi. Jak jsem již řekl, Mesut je pro nás velmi důležitý hráč, chceme od něj dobré výkony, chceme, aby se cítil dobře. Od týmu má plnou podporu a doufám, že bude na začátek sezóny připravený.

zda by byl Ozil v Arsenalu dobrým kapitánem…
To je dobrá otázka pro manažera, ale samozřejmě je jedním z nejzkušenějších hráčů a Mistr světa. Hrál na mezinárodní úrovni, je to náš klíčový hráč, takže je jedním z kandidátů.

/arsenal.com/