Cedric Soares: Snažím se být energický hráč, který je všude

Jeho příchod by měl posílit defenzivní řady. Cedric Soares je ovšem také hráčem, který rád útočí. Nejen o tom poskytl první rozhovor pro oficiální stránky Arsenalu.

Cedricu, vítej v Arsenalu. Nyní jsi už našim hráčem. Jaké to je?
Je to úžasné. Sen se stal realitou. Skutečnost, že můžu hrát za Arsenal, je neskutečná.

Co je na Arsenalu pro tebe tak ojedinělého?
Pro mě je to TOP tým. Jedná se o velmi, velmi kvalitní klub s fantastickými fanoušky. Jsou známí skvělou podporou. Je pro mě čest, že můžu tady být. Jak už jsem řekl, sen se stal realitou, jelikož jsem pokaždé přemýšlel o příchodu do tohoto klubu

Jak rychle se udál přestup od chvíle, kdy jsi slyšel o zájmu Arsenalu?
Je to už nějaký čas. Před několika lety jsme byli blízko. Tehdy se to ještě nepřihodilo, ale nyní děkuji Bohu, že se to stalo realitou. Jsem velmi šťastný.

Pod Mikelem Artetou je nová éra. Jak jsi nadšený, že můžeš být součástí toho všeho?
Je dobré to sledovat. Měl jsem to na očích v několika posledních týdnech. Můžete vidět, že určité věci se zajisté změnily. Je zde hodně práce, ale jeho nápady se už začaly objevovat ve hře, což je dobré. Jsem si jistý, že Arsenal bude velmi úspěšný.

Co jsi spatřil na týmu pod Mikelem Artetou? Co se změnilo?
Vidím, že tým chce přebírat otěže zápasu, tým se cítí pohodlně s míčem. Každý pracuje tvrdě, když přijdou o míč. Vysoko se presuje. Arsenal je na dobré cestě.

Jak velká je tohle pro tebe příležitost?
Masivní. Do Premier League jsem přišel před čtyřmi a půl lety. Je to vše, co jsem si přál. Je to velmi důležité v mé kariéře.

Jak bys popsal svůj herní styl a co fanoušci můžou od tebe očekávat?
Je to těžké! Každý den a každý zápas ze sebe vydám to nejlepší. Snažím se být energický, hráč, který je všude. Považuji se za týmového hráče. Je však těžké o sobě mluvit! Ale jak už jsem řekl, pro tým a fanoušky odevzdám sto procent.

/arsenal.com/