Průvodce výletu na Arsenal FC

rozhodl jsem se sepsat několik užitečných tipů, triků a postupů jak se dostat na Emirates Stadium a okouknout tam Arsenal FC LIVE .. jednotlivé body se pokusím doplnit o částky abychom věděli kolik tato sranda stojí a kolik je tedy potřeba si dát stranou ..

 

1 – členství v našem SC, lístky + doporučené psaní a bankovní poplatky.. (tzn. 200Kč + cca 47GBP/lístek + 1GBP/lístek)

Základem je samozřejmě mít vstupenku, tu obstarává svojim členům náš fungující Supporters Club .. na ‚běžné‚ zápasy zdá se není problém sehnat i 8 lístků .. tzn. na utkání může vyrazit i skupinka fanoušků .. (pořadí kdo lístky obdrží při velkém zájmu určuje vedení SC, nejvíce se díváme na datum založení registrace v našem SC, počet již objednaných lístků, ale také celkový přínos komunitě .. tzn. redaktoři a lidi kteří nějak fungují pro gunners.cz mají šanci dostat přednost)

informace o našem Supporters Clubu, o objednávkách lístků (aktualizovaný seznam utkání na které je možno objednávat), o výhodách členství čtěte v horním menu Supporters Club ..

cena jednoho lístku na běžné utkání (Hull, Everton) je cca. 47GBP – zájemce platí cenu která je vytištěna na lístku + jednu Libru která pokryje náklady na poštovné a polatky bankám.

2 – booknutí letadla, BUSu, vlaku – (od 2000Kč/letenka, 14GBP/bus do centra)

cca 2týdny po uzávěrce objednávek (cca 6týdnů před zápasem) se dozvíme kolik nám Arsenal přidělil lístků, okamžitě posíláme maily aby si mohli úspěšní žadatelé booknout letadla, autobusy .. hotely ..

osobně bydlím u Prahy, takže bookuji easyJet směr Stansted .. pokud se hraje o víkendu – tak v pátek ráno do Londýna a v pondělí ráno zpět .. cena se dá při brzkém zabookování stlačit i pod 2tisíce!! ..

Brňáci asi volí odlet z Brna, o tom by ale museli vyprávět oni .. dají se samozřejmě i kombinovat letiště .. Stansted/Gatwick

3 – hotel, přespání (15GBP/noc)

pokud má někdo kvalitní odkaz nechť ho sem vloží .. cena solidního noclehu poblíž centra se dá stalčit na 15GBP/na osobu – 
tu je jeden link – UBYTOVANIE V LONDYNE – v komunikaci se odkažte na mě, oni budou vědět

bydlení je opět hodně individuální .. dá se bydlet asi i levněji, ale raději bych si nechal poradit .. taky by se Vám mohlo stát, že se moc nevyspíte ..

4 – doprava po Londýně (5GBP/den)

zde je potřeba si dát pár liber stranou .. cestování po Londýně je celkem drahá záležitost .. osobně z důvodu toho, že mám zájem svojim spolucestujícím Londýn co nejvíce představit volím denní Travelcard pro 1.-4. zonu (cena kolem 5GBP/den/os)

je také potřeba počítat ale s dopravou na letiště .. ze Stanstedu jezdí jak vlak, tak BUS .. osobně volím BUS na Stratford (national express) za 14GBP zpáteční/os ..

5 – Emirates, fan Shop

FanShop je v den zápasu otevřen i několik hodin po zápase, takže není problém si nakoupit věci až po utkání .. ve všední dny je možné navštívit Arsenal Muzeum, nebo si projít útroby Emirates ..

6 – samotné utkání

Na stadion je ideální dorazit dobře hodinku před výkopem, vše zvenší/zevnitř odfotit .. dát si v klidu pivko, rozcvičit hlasivky a pomalu najít svůj flek .. nezaznamenal jsem problém s focením při zápase .. rozhodně doporučuji při utkání spíše nasávat atmosféru a fandit než se hrabat ve foťáku a zkoušet nafotit lepší fotky než umí lidi na gettyimages

7 – kam po zápase

Po zápase se tradičně chodí na pár pint do stylového The Gunners Pubu .. většina z nás tam chodí i před zápasem 🙂

8 – jídlo/pití

pokud nejste na jídlo/pití vyloženě nároční .. nebude Vás tato položka moc finančně trápit .. na každém rohu jsou levné markety typu Tesco, Asda, Saintsbury ..

pokud si potrpíte na jídlo v restauraci počítejte něco kolem 5-15GBP za nějaké rozumné běžné jídlo + 3GBP za pivko ..

souhrn:

v Londýně jsem byl letos na jaře .. denně jsme jezdili metrem, dávali si kafe v Starbucks, rozumně přespávali, jedli, pili .. pokud budu hodně zaokrouhlovat nahoru .. jarní výlet na utkání Arsenal Everton nás nestál se vším všudy více jak 7t na osobu ..

žádám zkušené aby mě v komentářích doplnili, opravili ..
žádám nezkušené aby se slušně v komentáři zeptali co je zajímá a co by chtěli doplnit ..