Cesta na zápas Arsenal vs.Wolverhampton

Cesta na zápas Arsenal vs.Wolverhampton

 

Milí čtenáři,

 

Měl jsem tu čest podívat se na zápas Arsenal vs.Wolverhampton a rád bych se s vámi podělil několika řádky o svůj zážitek z výletu.

 Svou cestu do Anglie jsem měl naplánovanou delší dobu, jednak na zápas a navštívit svojí sestru, která na ostrovech pracuje. Proto jsme se domluvili, že přiletím na velikonoce, bude mít volno a já že tam pár dní pobudu. Program na jednotlivé dny byl opravdu našlapanej mám pocit, že jsem buď spal nebo někde pobíral zážitky s Anglie, ale stihli jsme toho opravdu dost výlet do Portsmouthu, památky Seven Sisters, Long men atd..Vše bylo super, ale prioritou byl samozřejmě zmiňovaný sobotní zápas.

 Sestra bydlí v městečku Haslemere, což je jihozápadně od Londýna a protože se zná s některými tamními obyvateli mezi nimiž jsou fandové gunners podařilo se jí od nich získat na zápas 2 permice.

 V sobotu ráno jsme se probudili a protože já už jsem chtěl být na místě 2h před, tak v 10:00am vyrazili vlakem do Londýna. Cesta trvala necelou hoďku, což v jejich konfortních vlacích uběhne během mžiku a navíc po cestě je i na co koukat. Vystoupili jsme tedy na konečné stanici vlaku Waterloo. Poté vyšli a krátkou procházkou kolem London eye a Big ben k nejbližšímu metru směr stanice Arsenal. Musím uznat, že na všechny ty různé dlouhé uličky v metru je to docela přehledné. Jeli jsme asi 7 stanic mezím jednou přestoupili a byli ve stanici s názvem Arsenal.

Vyšli z metra před námi kromě klasických anglických domků a pár stánkařů se suvenýry byla cedule směrovkou doleva Highbury a doprava Arsenal football club. Byla asi jedna hodina místního času a zápas začínal 3:00pm takže poměrně dost času. Od stanice metra jsme šli asi 300m a před námi se objevil Emirates stadium, kde už se shledávali mírné hloučky fandů. Najednou jsem nevěděl kam dřív jestli se fotit před stadionem nebo jít do muzea či fanshopu a do toho nás ještě chytal velký hlad. Takže první co bylo J „hot dog“ s hořčicí a pivko.

Poté jsme zamířili k fanshopu,  když po cestě vidíme hloučky lidí, jak zaujatě civí přes otevřené žaluzie do podzemních garáží kudy zřejmě přijížděli hráči. Na chviličku jsme se zdrželi taky, ale bohužel nikoho neviděli. Docela mě to pobavilo nedokážu si představit u nás v Budějovicích na Dynamu, že by fandové s takovým zájmem sledovali příjezd hráčů na stadion. Když jsme dorazili do fanshopu, kde bylo nemálo lidí (a to byl teprve začátek) nevěděl jsem kam se mám dřív podívat. Zamířil jsem tedy k dresům, říkal jsem si když už tu jsem koupím si ho (jako bych jich už neměl dost) a nechám si dát na záda svojí přezdívku, číslo a logo premier league. Sestra si vybrala nějaký tričko a že si ho potřebuje vyzkoušet jenže přibývajícími minutami do zápasu to v shopu za chvilku vypadalo jako když v globusu rozdávají zadarmo sekaný v housce. Takže jsme vystáli frontu do kabiny a poté odebrali ke kasám. Když jsme se prodrali ven ze shopu bylo poměrně už hodně hodin, najednou časová rezerva se kterou jsme přijeli nebyla a tak zamířili k danému sektoru a vchodu. Tam nás teda důkladně proklepli co máme v batohu. Ještě, že umím perfektně anglicky J teda ségra. Pak pár schodů a daným vchodem přímo do obrovsky rozléhajícího Emirates stadium fakt mazec. Nádherné travnaté hřiště s vyjížděním zavlažováním až po velké obrazovky v protějších rozích.

Už jsem se nemohl dočkat až začnou hrát, říkal si, že vlci nejsou žádný soupeř. Taky nebyli celý zápas se na nic nezmohli, ale naše gólová potence nás opravdu trápila. Po první půli šancí dost, říkali jsme si že góly určitě budou. Do toho se různě ozývalo come on arsenal nebo zase v překladu špatná hra. Bohužel zpívání fans nebylo vůbec rozumět, jinak bych se samozřejmě přidal, ale i tak ten hukot tolika lidí mazec. Když se druhá půle chýlila ke konci, už jsem byl trochu sám nervózní, že neuvidím ani gól, ale pořád jsem pevně věřil. 93min lidi kolem nás docela mohutně odcházeli přitom tlak Arsenalu sílil a my stále čekali na to kdy to přijde. 95min Bendtner si sběhl na centr a hlavou dal ggóóll! Nedokážu popsat pocity ještě teď mi běhá mráz po zádech bylo to něco neuvěřitelného takovou radost, už jsem dlouho neměl. No možná když mi přidali víc peněz v práci J . Bendtner… jindy zatracovaný, teď hrdina zápasu. Skoro celých 60tis lidí skákalo a jásalo. A co ti lidi co odešli dříve ani neví o co přišli a nebo si to užijí už příští zápas.

Po zápase se mraky lidí hrnuli do metra, ale organizace je na 1 už po cca15min jsme byli v metru a mířili zpět domů plný skvělých pocitů ze zážitků.

Tento nevšední zážitek bych přál každému fanouškovi Arsenalu. Plánoval jsem to opravdu dlouho a stálo to zato. Nyní vím a věřím, že se tam ještě někdy podívám znova. Doufám, že těch pár řádku, kde jsem se podělil alespoň částečně o svůj výlet na Emirates Stadium se vám líbil.

 

S pozdravem Petr Fousek