Chamakh je již v Londýně

 

Podle informací Sky Sports je již Marouane Chamakh v Londýně s cílem zkompletovat svá jednání s Arsenalem. Poměrně nedávno Maročan uvedl, že jeho přestup byl předjednán již od ledna, kdy se domluvil na podmínkách smlouvy s londýnským klubem.

 

Arséne Wenger chtěl 26letého útočníka získat již v létě minulého roku, ale nenalezl shodu s vedením Bordeaux, zejména co se týká odstupného. Rozhodl se tedy vyčkat, až bude Marouane volným hráčem.

 

Marouane, který bude bezpochyby novou krví pro útok Arsenalu, podepíše dlouhodobý kontrakt během 24 hodin a tak se dá již zítra po poledni očekávat oficiální prezentace klubem z Ashburton Grove.

 

Transfer marockého reprezentanta potvrdil nepřímo i prezident Girondins Bordeaux Jean-Luis Triau, když řekl, že klub dělal vše, co mohl, pro udržení Chamakha, ale že veškerá snaha byla marná.

 

„Nabídli jsme Chamakhovi nový kontrakt již v lednu 2009, ale všechna jednání vyhořela“.


„Marouane mi říkal, že nikdy nejednal s Arsénem Wengerem, ale podle mého je to divné, že hráč dostane smlouvu v nějakém klubu, aniž měl kontakt s managerem. Chtěl bych podotknout, že jsme měli problém s dvěma přestupy – Chamakh a Wiltord. A obě transakce se týkaly Arsenalu.“


„Kdyby přijal naši novou smlouvu, měl by vyšší odměnu, myslím, že Marouane se obklopil nesprávnými lidmi, kteří s ním jednoduše řečeno manipulují. Vůbec se mi ta celá atmosféra kolem toho transferu nelíbí, cítím se, jako prezident Girondins hluboce uražený.“


„Osobně proti Chamakhovi nic nemám, je to výborný chlap, na hřišti je skutečným bojovníkem. Vždy jednal fair. Cítím k němu sympatie, vděčnost, úctu. Po svém příchodu přinesl do klubu hodně pozitivního. To ale nic nemění na faktu, že způsob, jakým opouští Bordeaux, se mi vůbec nelíbí,“ dodal Triaud.

 

 

/Sport.co.uk/Sky Sports/