Chamberlain: Arsenal je ideální volba

Arsenal je ideální místo pro Alexe Oxlade-Chamberlaina, to alespoň tvrdí hráčův otec. Mark Chamberlain, který byl sám aktivní hráč s úspěšnou kariérou, podpořil svého syna v rozhodnutí ve prospěch Gunners, které preferuje nad ostatní týmy Premier League.

Arsene Wenger začal jednání se Southamptonem v neděli odpoledne, ale na rozdíl od zpráv anglických novin, oba kluby se zatím formálně nedohodly. Nicméně, Oxlade-Chamberlain soukromě řekl přátelům a rodině, že má zájem pouze o stěhování na sever Londýna. Jeho hrdý táta souhlasí.

„Arsenal, s jejich manažerem, to jak hrají a jak vychovávají hráče; myslím, že jsou ideální volbou.“ 

Arsenal je šťastný, že vyhrál zápas o hráče a klubu z jižního pobřeží vyplatí 10 milionů v librách, ale ještě zbývá vyjednat cenu při přestupu a kolik bude následovat ve splátkách. Wenger potvrdil, že zatím nebylo nic dohodnuto, ale zůstává optimistický.

„Potřebujeme dohodu se Southamptonem a také se musíme dohodnout s hráčem. Nejsme jediní, kdo je zainteresován v jeho případě, ale pracujeme na tom tak tvrdě, jak jen můžeme. „

Otec Oxlade-Chamberlaina, Mark, který je současně trenérem nadějí Southamptonu se také nechal slyšet, že dle jeho názoru je jeho syn ještě talentovanější než svého času Theo Walcott, kterého také vedl v akademii. Tento názor však kvůli rodinným vazbám musíme brát s rezervou.

 

Oxlade-Chamberlain vstřelil šest branek ze svých 24 vystoupení v League One.

 /younggunsblog.co.uk/