Chamberlain: Je to prý obrovská událost

 

Alex Oxade-Chamberlain se nemůže dočkat, až ochutná derby o sever Londýna.

Osmnáctiletý talent bojuje o své místo v sestavě pro nedělní zápas s Tottenhamem. Ve dvou posledních zápasech se mu podařilo vstřelit dvě branky. Jeho nejčerstvější zápis přišel v zápase Champions League proti Olympiacosu, když vstřelil branku v osmé minutě zápasu, kterou se stal nemladším hráčem, který kdy v této soutěži skóroval.

Pokud bude vybrán do sestavy, tak by jeho další šance mohla přijít v ostře sledovaném zápase na White Hart Lane. Pokud jde o derby, tak tento záložník nemá mnoho zkušeností, ale ví, co má očekávat.

“Takové jakože derby jsem zažil, když jsem hrál se Southamptonem proti Bournemouthu, ale myslím si, že to bylo derby spíše pro Bournemouth a ne pro fanoušky Southamptonu,“ řekl.

“Samozřejmě jsem ještě severolondýnské derby nezažil, ale všichni kluci mi říkali, že je to velká událost.“

“Je pro mě poctou, nastoupit do kteréhokoliv utkání. Pokud jsem na střídačce, nebo pokud nastoupím do základní sestavy. Jsem prostě rád, že tady mohu být a udělám vše proto, abych klukům pomohl a abychom získali další vítězství.“

Poslední návštěva White Hart Lane skončila v dubnu remízou 3:3. Byl to jeden z nejpůsobivějších zápasů sezóny a Oxade-Chamberlainovi se líbila každá minuta tohoto zápasu.

“Ten zápas minulou sezónu byl fantastický. Byl jsem doma a díval jsem se na to v televizi. Myslím si, že toto ztělesňuje to derby, takže to bude úžasné,“ řekl.

“Slyšel jsem, jak kluci povídali, jaké je na White Hart Lane nepřátelské prostředí, ale je to pro mě nová výzva. Prostě se s tím poperu po svém a poučím se ze všeho, co zde uvidím.“

 

/Arsenal.com/