Chambers – Jak vzpomínám na svůj debut

V zápasovém magazínu se v této sezóně objevují rozhovory s hráči o tom, jak se dokážou vypořádat s různými situacemi, když jsou zrovna pod tlakem. Naposledy byl vyzpovídán náš mladý stoper, Calum Chambers.

V rozhovoru odpovídal na dotazy:

ve kterém zápase Arsenalu se cítil nejvíce pod tlakem?
Nejspíše to bude jeden z mých prvních zápasů zde vůbec, vše pro mě bylo nové a chtěl jsem zanechat dobrý první dojem. Vyberu zápas Community Shieldu ve Wembley, ve kterém jsme porazili ManCity.

ve kterém zápase, mimo dres Arsenalu, si cítil největší tlak?
Řekl bych, že to bude můj debut za Anglii. Hrajete za svou zemi a chcete předvést dobrý výkon, takže se sami vystavíte trochu pod tlak.

máš nějaký rituál, kterým se před zápasem uklidňuješ?
Každý se s tím vypořádává jinak. Já jsem si na to zvykl. Máte zažitou určitou rutinu, den před zápasem se připravujete pořád stejně a ráno před výkopem jíte stejné jídlo. Mít v tom rutinu je způsob, jak se s tím vypořádat.

která část dne, ve kterém se hraje zápas, je pro tebe nejvíce stresující?
To bude asi ráno, kdy vstanu a musím dojet na stadion. Jste v autě sami a máte čas přemýšlet o různých věcech. Když se potom setkám s týmem nebo když už jdu na hřiště, všechno rázem zmizí.

na bránu se řítí útočník, koho by sis přál, aby mohl udělat zákrok na poslední chvíli?
Kromě mě? Vybral bych Laurenta Koscielnyho. Víte, že bude nekompromisní, má rychlost na to, aby se rychle vrátil a víte, že souboj vyhraje.

tvůj tým kope penaltu v poslední minutě, díky které by vyhrál PL – kdo chceš, aby ji zahrál?
Santi Cazorla. Technicky je na tom naprosto úžasně.

kdyby ti agent řekl, že ti nabídli malou roli ve filmu, vzal bys ji? Byl bys dobrý herec?
Byl bych pro, byla by to zajímavá výzva a rád bych to zkusil. Rád bych do toho šel s Robem Holdingem, bydlíme spolu a byla by to skvělá zábava.

kdybys dělal znovu autoškolu, prošel bys? Z čeho bys měl obavu?
Jo, prošel bych. Možná bych měl trochu obavu z teoretického testu, protože by tam mohlo být něco nového. Asi bych si to musel trochu zopakovat.

kdybys byl v karaoke baru, všichni již zpívali a ty byl na řadě – zvládl bys to? Co by si zpíval? Koho v týmu by si rád poslouchat zpívat a koho ne?
Jsem hrozný zpěvák, ale zazpíval bych Naïve od Kooks. Byla to moje uvítací píseň v Southamptonu i v Arsenalu, takže bych do toho šel znovu. Rob Holding si myslí, že je nejlepší, zpívá si pořád! A nejhorší? Vybral bych asi Davida Ospinu, ale nevím proč.

/arsenal.com/