Chambers o důležitosti vítězné šňůry

Na předzápasové tiskovce se vedle Bosse objevil i mladý stoper Calum Chambers a poskytl novinářům svůj názor na odvetu EL.

zda výsledek 3-0 způsobil, že trénink probíhal v klidné náladě…
Bylo to dobré vítězství. Myslím, že jsme tam předvedli profesionální výkon. Podmínky byly náročné, ale my jsme se tím nenechali ovlivnit a předvedli pěkné představení. Tréninky byly od té doby dobré a těšíme se, že zítra svou práci dokončíme.

o důležitosti prodloužení vítězné šňůry před nedělním finále…
Ano, ve fotbale je to důležité. Pokud zítra zvítězíme, mohlo by nás to na nedělní finále dobře naladit a dostat na koně.

o náročných podmínkách prvního zápasu ve Švédsku…
Pro mě osobně to bylo asi nejchladnější počasí, ve kterém jsme hráli a jak jsem řekl dříve, dobře jsme si s tím poradili. Vyrazili jsme tam a neovlivnilo nás to ani jako tým ani individuálně. S ohledem na podmínky jsme předvedli profesionální výkon.

jak důležité je pro něj hrát…
Je to důležité. V tomto věku je to velmi důležité. Dostal jsem se do věku, kdy všechny zápasy, které hrajeme, jsou pro mě cennou zkušeností. Takové zápasy jsou navíc novou zkušeností, takže čím více zápasů hrajete, tím lépe.

o herním vytížení a zda je to více, než očekával…
Tyto soutěže nám mohou pomoct k získání herního času. Na začátku sezóny jsem byl zraněný, takže to bylo trochu frustrující. Tvrdě jsem ale pracoval na návratu. Soutěž jako je Evropská liga je ohromná a bereme ji vážně. Každou příležitost, kterou dostanu, musím využít a předvést to nejlepší, co ve mě je. Prostě tvrdě dřu mimo hřiště a při každé příležitosti předvedu jen to nejlepší.

/arsenal.com/