Chambers o hře ve středu zálohy

Calum Chambers pravděpodobně nečekal, že v prvním zápase pod Unaiem Emerym nastoupí uprostřed zálohy. Přesně to se ale v sobotu proti Boreham Woodu stalo.

Anglického reprezentanta, normálně stopera, se po zápase ptali na jeho nové zkušenosti a na to, jak moc si cení sobotní vítězství. Calum odpovídal…

na výkon týmu…
Byl to náš první zápas v sezóně a první přípravné utkání, to je vždy těžké a podmínky tomu příliš nepomohly, byl to pro nás ale dobrý test a dobrý začátek. Je důležité, že jsme dokázali do hry dostat to, co zkoušíme v tréninku, což se nám dnes opravdu povedlo.

o hře v záloze…
Je to pro mě novinka! Párkrát jsem tam hrál, když jsem byl mladší. Cítím, že bych se na této pozici mohl rozvíjet a mohl si to užít, proti Borehamu jsem se na té pozici cítil dobře. Potřebuji jen trénovat a hrát zápasy, abych se na tomto postu cítil dobře.

o budování útoku z hloubi zálohy…
Je to důležitá pozice. Pokud se můžete dostat na míč, otočit hru a dostat se skrz jejich linie, naruší to jejich tlak. Je to tudíž důležitá pozice a každý, kdo tam hraje, se toto musí naučit. Samozřejmě to takhle nemůžete dělat pořád, nemůžete příliš riskovat, když to jinak nejde, můžete přihrát zpátky a třeba se najde lepší úhel pro někoho jiného, kdo může dát průnikovou přihrávku. Když ale můžete, máte čas a není to příliš velký risk, můžete to otočit a jít dopředu, a to je nejlepší způsob, jak se dostat z pod tlaku.

o podpisu nové smlouvy…
Jsem velmi potěšený, že jsem podepsal s klubem novou smlouvu a těším se na to, co se do budoucna bude dít.

/arsenal.com/