Chelsea FC 2-0 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Dobrý zápas, špatný výsledek

Fabianski – 7,5: Nestává se moc často (prakticky nikdy), že bych dal MOTM dvakrát za sebou stejnému hráči, ale dnes to udělám. Fabi byl jistý, kromě začátku, kdy trochu nesmyslně vrátil míč směřující na roh do hry, ale pokud to takhle vážně chtěl, proč ne. Podržel při střelách Drogby i Essiena, byl jistý při rozích, a i když tým hrál velmi slušně, mé MOTM patří Fabianskimu.

Sagna – 7: Dle mě velmi dobrý zápas pro Baca, několikrát makal za dva, protože Nasri Colův pohyb několikrát nevnímal. Obstojně se vypořádal s ve formě hrajícím Maloudou. I dopředu si v rámci možností odehrál svoje, měl hodně centrů do ohně a ty byly ve většině případů kvalitní.

Squillaci – 5,5: Nejslabší hráč obrany. Drogba po půlhodině pochopil, že Squillaci je rychlostně i ve vzduchu slabší a využíval toho. Squillaci s Drogbou nevyhrál snad jediný hlavičkový souboj, po zemi se také nechával přehrávat a všechno dovršila ta hrubka , po které poslal do šance Anelku. Plusem je souhra se svým partnerem, offside systém na výbornou.

Koscielny – 6: Ve vzduchu jako vždy skvělý, souboje neprohrával. Kilogramy mu zkrátka chybí, odstaví ho kdekdo, Drogba ho také jednou přejel. Nedal gól z pár metrů, celkem nešťastný moment. Tak jako tak po Vermaelenovi jasná dvojka. Trošku mě mrzí, že nám chybí lídr v obraně, to, co umí např Vermaelen. Za nepříznivého stavu vyběhnout dopředu a podpořit ofenzivu, třeba dobrou hlavičkou při případném centru. Tyto choutky měli minulý rok oba stopeři, letos ani jeden.

Clichy – 7: Byl aktivní, určitě jeden z lepších hráčů. Dnes odehrál dobré utkání, dopředu podporoval masivně, bohužel pouze tím svým stylem, který je neúčinný. Nedotaženost jeho útočného snažení je zřejmá. Centry dával povětšinou špatné, nezdobí ho to, co umí třeba Cole, přečíslit soupeře a sběhnout si do vápna. Nemělo mu dělat problém hlídat mdlého Anelku, ale i ten se postupně rozehrával a Gael býval mnohokrát daleko od něj a nezastavoval jeho kličky do středu hřiště tak, jak by mohl a měl. Na druhou stranu svou známku si zaslouží za práci, dozadu byl systémově skvělý, při brejcích soupeře vždy připraven.

Song – 6: Ze začátku se mu velmi dařilo, vyhrál nějaké míče v soubojích, dovoloval si kličky, které mu vycházely a rozdával přihrávky dál. V klíčových fázích utkání ale nebyl stoprocentní. Postupně se vytrácel ze hřiště, neměl na hru takový vliv.

Diaby – 6,5: Jeho hodnocení může být rozděleno na dvě až tři části. 1) fantastický při obranných standartních situacích. 2) fantastický ve středu hřiště, několikrát přešel přes více hráčů, udržel se na nohou, dobře kombinoval, dokázal se vyrovnat Essienovi. 3) tragický před vápnem a kolem vápna. To je bohužel jeho obrovský problém a dnes znovu. V situacích, kdy má před sebou jednoho hráče chce přihrávat, když je na vápně, neví, jestli střílet, když už vystřelí, je to nepřesné. Mrzí mě to, Abou naší hře dává něco navíc, ale taky naši hru neskutečně ničí. Musí hrávat více v zataženější pozici, měl si otočit pozice s Wilsherem už před zápasem.

Wilshere – 7: Může se stát klíčovým hráčem po odchodu Fabregase, protože už teď má na hru obrovský vliv a ve středu hřiště je jeho hra nejefektivnější. Přenášel hru, přesně nahrával, bohužel dnes hrál podle mě až moc zezadu, u vápna soupeře by byl pravděpodobně ještě efektivnější, ale tam hrál Diaby. Angličtí buldoci a odchovanci budou velmi platní, víc takových.

Nasri – 6,5: Na straně spíše ztracený, i když jeho hra má nápad, drzost, několikrát si s míčem došel od lajny před vápno a snažil se o střelu, levačku rozhodně nemá na opírání. Musím mu zkritizovat hru dozadu, počátek prvního gólu je jeho chyba. Technicky je výborný, na výši, míče neztrácel, přesun doprostřed pro něj byl krutý, soupeř zahustil prostor a Samir se k ničemu moc velkému nedostal.

Arshavin – 6: Opět má jeho hodnocení dvě strany. Vracel se, i když rozhazování rukou, když mu nevyšla přihrávka, mi radost neudělalo, ale potom si uvědomil důležitost zápasu a aspoň se rozběhl. Začátek zápasu měl dobrý, často střílel, střílel i přesně, měl možnosti. Postupně se vytrácel, 1 na 1 opět bídné, já se opět ptám, co s ním? Je mi z toho nanic.

Chamakh – 6: Známku zaslouží slušnou, protože do hry dal něco ze sebe, vyhrával hlavičky, ale pro mě zklamání. Dostat míč na vápno, být metr od Alexe a nejít do zakončení, to není hra útočníka zabijáka. Přeskočit 2x Drogbu a nedat z toho ani jeden gól, to všechno je smutné a ubijející. Měl řadu možností, kdy měl střílet, umí vůbec střílet nohama?

Střídající hráči:

Rosický – Vystřídal, udělal vítr, dostal se ke střele, bohužel ukázal, že jeho střelba není dobrá. Jeho přítomnost nám pomohla hru zpřesnit, je to další z řady nahravačů – nestřelců, ale já bych si ho dovedl představit zleva na úkor Arshavina, tak jako v době 4-4-2, dál polemizovat nebudu. Hrál slušně, vydal něco ze sebe, ze své hry, podobnou má málokdo.

Emmanuel-Thomas – nehodnocen, dostal se do hry, udržel míč, rozehrál, zbytek zápasu nic.

Vela – nehodnocen

Co dodat, zápas to byl vyrovnaný, domácí jsme místy naprosto přehrávali, ale je to pořád ta samá písnička. Situace řešíme špatně, někteří hráči do systému nezapadají, kromě Jacka má málokdo odvahu s míčem dojít do vápna, gólový hráč nám chybí. Ukázali jsme určitou kvalitu, ukázali jsme sílu, ukázali jsme, že můžeme porážet nejlepší. Také jsme ukázali velké slabiny, které rozhodují o trofejích. Výsledek je smutný, vyhrál přesnější.

See Ya