Chelsea FC 1-2 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Tento zápas byl pro nás zlomovým bodem. Potřebovali jsme výhru, abychom se udrželi v boji o titul a to se, s notnou dávkou štěstí, podařilo.

Almunia: 5 – Vždy jsem na Almuniu nadával a vždy na něj nadávat budu. Za to, co předvedl si nejspíš ani tu pětku nezaslouží. Ani nadvakrát nevyboxovat balón? Tak mizerně vyhodit před obdrženým gólem? Tohle, že je špičkový brankář? Nenechte se vysmát.

Sagna: 7 – Dopředu to nebylo ono, ale čert to vem. To, co předvedl směrem dozadu bylo neskutečný a zahanbil dokonce kolegu na levé straně. Zabezpečit pravou stranu, když před váma hraje Denilson…To chce Pana obránce…

Gallas: 7 – Během Kalouových akcí, které většinou skončily offsidem, bylo vidět, že Gallas už není tak rychlý jako býval. Ale i tak dnes zahrál jeden z nejlepších zápasů v téhle sezóně (bohudíky, že nehrál Drogba).

Djourou: 8 – Gól negól, tohle byl prostě jeden z nejlepších stoperských výkonů, jaký jsme mohli vidět. Na webu ho hodně lidí povolávalo do základu a tímhle výkonem se jim odvděčil. Skvělý pozičně a stoprocentní 1 na 1.

Clichy: 7 – V prvním poločase zmatkařil. Hodně chyboval v soubojích 1 na 1 (a nejednou dostal basy). Ale to všechno vynahradil ve druhém poločase, kdy to byl zas ten starý dobrý Clichy s několika geniálními průniky skrz střed zálohy CFC.

Denilson: 4,5 – Před každým zápase si říkám, že mě třeba překvapí a po každém zápase si říkám, tak zas nic. Bohudíky, že dnes předvedl alespoň průměrný výkon. Ale ta jeho hra dozadu? A to kvantum VYPUŠTĚNÝCH hlavičkových soubojů…

Song: 6,5 – V prvním poločase hodně prkenej. Ve druhém poločase to byl druhý Gilberto. Spousta oddřené černé práce. Má se ještě hodně co zlepšovat, ale věřím tomu, že je momentálně vedle Fabreho poprávu.

Fabregas: 8 – Kapitánský výkon. Spousta práce dozadu, kreativní dopředu. Díky němu naše slaboučká záloha dokázala čas od času přehrát hvězdný lampardo-ballacko-decovitý střed pole Chelsea. Ukázal, proč je hodnocen jako jeden z nejlepších záložníků světa a dnes přehrával ty nejlepší.

Nasri: 3,5 – Nejhorší muž na hřišti. Dopředu nulovej. Dozadu to buď odchodil nebo chyboval. Nadělil Clichymu spoustu práce navíc. CFC nás často přehrávala hlavně kvůli němu a Denimu. Takhle slabý kraje zálohy nepamatuju… A když už tak přemýšlím o Nasrim. Proč ho všichni tak zbožňují, když kromě těch pár gólů zatím NIC nepředvedl? Dozadu hraje strašně a dopředu odehraje slušně každý třetí zápas. Kdožeto psal, že Nasri víc než nahradil Hleba?

Adebayor: 6 – Chtěl jsem mu dát známku mnohem horší. Vepředu to odchodil a zase ty jeho offsidy. Ale pak najednou vybojoval dva důležitý balóny, který Peršan využil a je hrdinou. Proto alespoň ta šestka. Nevím, ale zdálo se mi, že Nick toho, za těch 20 minut předvedl víc jak Ade za celej zápas.(což je na druhou stranu Nickova klasika)

Persie: 9 – Bojoval a vytěžil z minima maximum. Co víc si přát? Snad jen, aby mu to vydrželo, protože TOHLE je ten Persie, kterýho potřebujeme. (Pozn. red. – dle anglických komentatorů byl persieho první gól regulérní, protože míč šel od hráče chelsea)

 

Zápas jsme znova otáčeli. Znova Wenger řekne, jakou má tým duševní sílu atd atd. Ale všiml jsem si něčeho nového. Celej tým byl ke konci zápasu kompletně koncentrovaný a naprosto dokonale bránil. Chelsea se k ničemu nedostala, i když se moc snažila. Škoda jen, že takováhle koncentrace na konci zápasu není od začátku. Přecejenom by nám zachránila hodně bodů.