Chelsea FC – Arsenal FC : Hodnocení hráčů

Web gunners.cz přišel s myšlenkou oslovit čtenáře s Hodnocením hráčů. Pires je dalším pod Rypim, kdo nezaváhal a napsal hodnocení podruhé.  Díky. Patrick

K dnešnímu zápasu jsem usedal s mírnými obavami, ale něco ve mne dneska věřilo ve výhru. Můžu říct, že je to pro nás super vítězství po skvělém druhém poločase. A řekněme si to na rovinu. Kdo dá na Sh*tford Brigde 5 golů? 🙂

7   dneska podle mě trochu horší zápas. Za první gol bych ho tak ani nevinil, tam byly chyby jinde. Pak zbytečně gol do šatny 15 sekund před koncem půle to by se stávat taky nemělo. Neuvěřitelné, že si Wojta zase dneska zahrál na Almuniu. Moc jsem se divil, že nedostal ČK. Myslím, že by nikdo nic nenamítal. Třetí gol neměl moc nárok. Pěkná střela od Maty. Ale hlavu vzhůru sbírá pořád zkušenosti.

tady si dovolím rozdělit známky za poločasy. Za ten první hodnotím známkou 2. Tohle byl podle mě hráč na ručník a určitě bych ho střídal. Nedůrazný, pomalý. Po špatném bránění Maty přišel center, po kterém padl první gol. Z jeho výkonu jsem byl hodně zklamaný. Do druhého poločasu však přišel úplně jiný Santos, který ode mě dostane 9. Nevěřil jsem vlastním očím, jak se člověk může za přestávku změnit. Přestal chybovat, nechyběl důraz a jako třešničku na dort si dal gol.

8

pro mě osobně Mr. Perfect. Jediné co bych vytkl, byl první gol, kdy mohli s Perem lépe komunikovat a křiknout si a celkově lépe vyřešit situaci. Jinak si zápas poctivě odmakal. Jeho hra se mi líbí, neumím si představit, že by měl být ten, kdo vypadne ze stoperské dvojice.

5

špatný zápas pro Pera 🙁 Prakticky byl u dvou golů a to po situacích, u kterých by to nikdo nečekal. Svou výškou by měl dominovat. To podle mě dneska moc nezvládl. Jediné štěstí, že po poločase naskočil celý nový tým jinak nevím, čeho všeho jsme se od něj mohli dočkat. To jsem si paradoxně říkal, že už se zlepšuje a čekal výkon na jiné úrovni. To se, ale může stát každému viz. Terry 🙂

7

první minuty zápasu Johanku nezastihly v nejlepším. Hned prohraný souboj s Colem a začal jsem mít obavy. První poločas byl takový zakřiknutý, ale to se dá říct skoro o celém týmu až na jednu nebo dvě výjimky. Druhá půle už přinesla zlepšení. To, jakým způsobem jsme vlétli na soupeře, mu dalo dýchat. Měl být tam, kde být měl. Vyhrával souboje a nevšiml jsem si, že by nějak výrazněji chyboval.

8

já toho kluka prostě miluju. To co on stihne za jeden zápas jako defenzivní štít je prostě neuvěřitelné. Kvantum černé práce, výborná defenzíva. Jeho souboje o balon mě nechávají klidným. Taková hráče by snad chtěl mít každý manager v teamu. K tomu ještě pěkné kolmice na hrot a asistence. Štít jako víno. Nic lepšího si na jeho post nemůže přát.

7

tady prostě nevím co napsat. Nemůžu říct, že by zahrál vyloženě špatný zápas, ale prostě jak kdyby nebyl vidět. Potřeboval by něco, čím by na sebe strhl více pozornosti. Možná je to mnou a mými vysokými očekáváními od něj. Potřeboval bych vidět jeho podrobnější statistiky. Má nahrávku na gol ok, ale prostě očekávám více vlivu na průběh zápasu. Dneska měl štěstí, že se o to postarali jiní hráči.

8

ještě před pár týdny jsem ho posílal do „béčka“. Je vidět, že to v sobě má. A taky tím, že se asi konečně potkává s formou. Dneska se nabízel, byl aktviní. Krásná kolmice na první gol. Dostával se do šancí. Takže jediná věc, kterou bych mu vytknul je to proměňování. Dneska tam mohl šoupnout nějaký ten gol a byli bychom s ním velice spokojeni všichni. Každopádně držím palce, ať mu forma vydrží a ještě se zlepší.

8

až na zaváhání, kdy mu Theo poslal výtečnou přihrávku, odehrál super zápas. Jediné, co mu chybělo dneska, byl ten gol. To co předvedl s Robinem při prvním golu se mi moc líbilo. S Robinem zdá se nalezli společnou fotbalovou řeč. Snažil se pronikat do vápna. Líbí se mi, jak to zkouší individuálně. Velice dobrá posila. Dle mého názoru nedosáhl ještě svého vrcholu u nás. Těším se co ještě předvede

9

Theo Theo Theo. Za ten výstavní gol dostal tak vysokou známku. Vypadá to, že ho Andrei nahecoval svým výkonem v CC. Už v prvním poločase tak poslal dvě skvostné přihrávky, po kterých jsme mohli vést 0:2. Dneska si to odmakal a znovu musím vzpomenout ten gol. Něco takového jsem snad ještě neviděl a to, že tohle předvedl právě on, mi úplně zavřelo pusu. Platí u něj to samé co u Aarona. Jen ať mu to vydrží co nejdéle.

10

zlatý hřeb dnešního hodnocení. Robin mi to zatím usnadňuje s udílením MOTM. Dát hattrick na Sh*tford Bridge to se taky nevidí každý den. K tomu snad není ani co dodávat. To v jaké je pohodě je až neskutečné. Výborný zápas. Standing ovation for our captain.

Střídající hráči

nehodnoceni hráli 25 resp. 20 minut. Podle mě dobrá střídání. Zapojili se do rozjetého utkání a myslím, že ani jeden nezklamal.

nehodnocen, přišel vyztužit defenzivu, což se podařilo.

Musím říct, že mé hodnocení je ovlivněno z velké části druhým poločasem. Kluci na to vlítli tak jak se sluší a patří a ukázali dneska všem pochybovačům, že Arsenal není vůbec na odpis a musí se s ním počítat. Velice důležité tři body. Jedinou kaňkou na dnešním zápase byl katastrofální rozhodčí. Tak nezvládnout takový zápas to je na pováženou. To je pro dnešek ode mě všechno a budu se těšit zase někdy příště.