Chesterův Blog, Part Fourteen

Po přečtení nesčetného množství článků o přestupním období a o tom, koho bychom měli přivést a koho bychom měli prodat, jsem se taky rozhodl přispět svou troškou do mlýna a pokusit se zanalizovat, co současnému Arsenalu chybí.

Na úvod bych se ale rád omluvil za svou neaktivitu na tomto webu, letos maturuju, a pro ty z vás, které to teprve čeká, vězte, že to není žádný med , což mi ti, co to mají už za sebou, určitě potvrdí. Nicméně, stále sleduju, co se kde šustne v souvislosti s naším klubem a je jasné, že devadesát procent z toho jsou nyní přestupové spekulace.

Nevím, jak vás, ale mě tohle období celkem baví. Sledovat s jakými jmény novináři zase přijdou je zábavnější než se dívat pořád dokolečka na vytřeštěný pohled Christiana Ronalda na tréninku Manchesteru při protahování jeho spoluhráčů i když teda jenom o fous… Nebudu tu výčet těch jmen znova opakovat, spíš se pokusím sepsat, kdo a proč by nám podle mě v boji na třech frontách mohl pomoct.

Tak jako první se samozřejmě nabízí pozice brankáře, která je podle mě už nějakou dobu naší největší slabinou. Ačkoli jsem nikdy neoplýval láskou k Hliníkovi, v loňské sezóně mě až na pár výpadků přesvědčil, že má na to, aby pravidelně hájil tři tyče Arsenalu. Třeba jeho heroický výkon v semifinále Ligy Mistrů budu mít v paměti ještě dlouho. Letos je to ale díky rodinným důvodům úplně jiný brankář než vloni. Jeho neschopnost vybíhat proti centrovaným míčům a udělat si pořádek v pokutovém území je očividnější než to, že se Ashley Cole nikdy nenaučí pořádně řídit. A to už je co říct. Může se samozřejmě jednat jenom o výpadek formy, ale podle mě už trvá až moc dlouho a začínám si říkat, proč stále chytá, když mu ani jeho obrana evidentně nevěří, což bylo krásně vidět v posledním zápase s Evertonem. Mad Jens se sice také občas pohádal s vlastními spoluhráči (aneb Zachraňte Willyho ), ale minimálně předváděl skvělé zákroky a dokázal tým podržet. Tak mě napadá, Lehmann na tom byl rozhodně co se výkonnosti týče před dvěma sezónami lépe než v současnosti Almunia a stejně musel jít leštit lavičku. Není na čase, aby prostor dostal Fabianski nebo někdo z našich mladých brankářských talentů? S Fabianskim Wenger očividně počítá do budoucnosti na místo jedničky, to by podle mého ale zvládnul už nyní. Samozřejmě se nabízí i nějaká možná posila mezi tři tyče, ale pokud Wenger nechce přivést nejlepšího gólmana Francie současnosti a i budoucnosti, tedy Hugo Llorise, pak opravdu nevím, koho by chtěl přivést, tudíž tady asi žádné velké posílení očekávat nemůžeme a budeme se muset spolehnout na to, co máme k dispozici, což by ale při správné konstelaci hvězd snad nemuselo špatně dopadnout.

Při sledování posledního utkání jsem asi nebyl jediný, komu v první půli dvakrát zatrnulo, když se postupně na zem skáceli i Verminator, i Willy, v případě, že by se oba v jednom zápase zranili, znamenalo by to mač dohrávat se stoperskou dvojící Sylvestre – Někdo. Při největším zapojení svých šedých buněk mě totiž nenapadá, kdo by tam tak mohl hrát, pokud tedy nepočítám mladíky. A to mě dost děsí. Je naprosto očividné, že tady potřebujeme posílit jako sůl. Máme sice ještě Senderose, který je podle oficiálních zpráv v současnosti zraněný, podle mého s ním ale už Wenger nepočítá a nejpozději v létě odejde. Což je škoda, Big Philla jsem měl dost rád, sice na základ nemá, ale jako náhradník je více než vyhovující, navíc jsme ani ještě pořádně neměli možnost se přesvědčit, co nového se v Milánu naučil, pokud tedy nepočítáme umění Jak leštit lavičku, které skvěle odkoukal od Flaminiho.  Sylvestre je sice schopný občas podat spolehlivý výkon, ale je jasné, že se svojí fyzičkou už nebude stačit, tentýž případ bohužel platí i pro Sola Cambella, s jehož příchodem jsme pořád spojování. Nehledě na to, že by to bylo poprvé, co by si Wenger za 13 let přivedl toho stejného hráče podruhé, nevidím na tomhle přestupu zhola nic pozitivního, snad jen to, že se Sol bude moct od Jacka naučit hrát nové hry na XBoxu.

Další místo, kde nás bota tlačí je pochopitelně defenzivní záložník. Je to možná jenom ojedinělý zápas a špatný výkon týmu, ale proti Toffees bylo jasně vidět, že bez pořádně tvrdého a udělaného chlapa, který by soupeřům nedal dýchat, jde naše výkonnost dolů rychleji, než když si jde Emmanuel Adebayor pro výplatu. Nic proti Denílsonovi, letos předváděl vedle El Capitana skvělé výkony ale na DM očividně nemá. Proti Evertonu jsme tolikrát ve středu pole ztráceli míče, až to bylo podezřelé…Diabyho talent do ofenzívy je podle mě stejně zbytečné utápět na pozici DM asi jako utápět talent Arshavina na pozici středního útočníka.

Pokud už někoho AW koupí do defenzívy, bude to maximálně jeden hráč, ideální by tedy bylo, pokud by dokázal alternovat jak na pozici středního obránce tak i na pozici defenzivního záložníka. Z téhle rovnice mi vycházejí pouze dva hráči, které bych si zde dovedl představit – Kompany a Veloso. Ten první sice hraje za Šejk City FC, ale je jasné, že do jejich základu nepatří. Wenger sám chtěl tohoto hráče kdysi do Londýna dovést, tudíž by možná nebylo špatné, pokud by o tom znovu zauvažoval. Co se týče Velosa, kterého Francouz nechtěl po Euru 2006 přivést kvůli ceně 20 miliónů liber, taky by nebylo špatné o něm znovu zauvažovat. Jeho současná cena je totiž kvůli vleklému zranění jenom 8 miliónů, tudíž by to mohla být skvělá investice, protože Portugalec je skvělý jak v obraně, tak i například při zahrávání přímých kopů. Pochybuju, že by mu Sporting bránil v odchodu a sám hráč se vyjádřil v tom smyslu, že by mu nevadilo odejít. Neříkám, že je Veloso lepší než Song, ale minimálně je to za něj víc než dostačující náhrada, protože s Denílsonem na jeho pozici to bude proti Manchesteru nebo Chelsea hodně kruté.

Posledním postem, na který by se měl Wenger zaměřit, je pochopitelně pozice středního útočníka. Současné řešení s AA23 na tomto postu příliš neprospívá ani týmu ani hráči samotnému. Sice jsme s ním v útoku dokázali vyhrát například na Anfieldu, ale třeba proti Chelsea bylo očividné, že hlavním důvodem porážky byla absence vysokého útočníka typu například Drogby. To samozřejmě splňuje Nicklas Bendtner, který by měl být do dvou až tři týdnů k dispozici, ale je podle mého nesmysl se spoléhat na něj, a nechápu, proč to AW podle všeho nyní dělá. Ano, v této sezóně podával na kraji útoku celkem slušné výkony, ale nikdo nevíme, v jaké formě se vrátí, to zaprvé, a za druhé, jestli se znovu nezraní. Co by potom náš lodivod dělal? Pokud bychom se znovu dostali do podobné situace jenom s Arshavinem a Duduem, prosím, Arséne, Eduardo do středu útoku! Já opravdu neoplývám znalostí neznámých dvoumetrových afrických útočníků, tohle privilegium klidně přenechám Wengerovi, ale doufám, že náš manažer není slepý a i přes otřepané prohlášení, že jsme letos ze všech týmů PL dali nejvíce gólů, někoho koupí. Štěstěna se nás obvykle příliš dlouho nedrží, a proto bych se na šťastné branky opravdu nespoléhal.

Tohle jsou samozřejmě všechno spekulace a je dost možné a dokonce i pravděpodobné, že Wenger nakonec nikoho nekoupí, což možná pohřbí naše šance na zisk nějakého poháru či titulu v anglické lize. Bude se opět spoléhat na své mladíky a bude se všem snažit dokázat, že měl pravdu on, a že nikoho nemusel kupovat. Když by to vyšlo, samozřejmě nic proti, ale po zkušenostech z loňských let silně pochybuju, a očividně nejsem sám. Samozřejmě je asi moc chtít po nové posile, aby se hned aklimatizovala a podávala špičkové výkony, případ Arshavina ale zcela jasně demonstruje, že to možné je. Nehledě na vzpruhu pro celý manšaft, kterou příchod malého Rusa měl.

Doufám, že se Arséne k něčemu odhodlá, protože peněz má k dispozici víc než dost, jak dokazuje tenhle článek v Guardianu. Pokud nikdo nepřijde, doufám, že nám to všem nebude v květnu líto.

Till next time…


Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Po přečtení nesčetného množství článků o přestupním období o tom, koho bychom měli přivést a koho bychom měli prodat, jsem se taky rozhodl přispět svou troškou do mlýna a pokusit se zanalizovat, co současnému Arsenalu chybí.

 

Na úvod bych se ale rád omluvil za svou neaktivitu na tomto webu, letos maturuju, a pro ty z vás, které to teprve čeká, vězte, že to není žádný med :D, což mi ti, co to mají už za sebou určitě potvrdí. Nicméně, stále sleduju, co se kde šustne v souvislosti s naším klubem a je jasné, že devadesát procent z toho jsou nyní přestupové spekulace.

 

Nevím, jak vás, ale mě tohle období celkem baví. Sledovat s jakými jmény novináři zase přijdou je zábavnější než se dívat pořád dokolečka na vytřeštěný pohled Christiana Ronalda na tréninku Manchesteru při protahování jeho spoluhráčů i když teda jenom o fous… Nebudu tu výčet těch jmen znova opakovat, spíš se pokusím sepsat, kdo a proč by nám podle mě v boji na třech frontách mohl pomoct.

 

Tak jako první se samozřejmě nabízí pozice brankáře, která je podle mě už nějakou dobu naší největší slabinou. Ačkoli jsem nikdy neoplýval láskou k Hliníkovi, v loňské sezóně mě na pár výpadků přesvědčil, že má na to, aby pravidelně hájil tři tyče Arsenalu. Třeba jeho heroický výkon v semifinále Ligy Mistrů budu mít v paměti ještě dlouho. Letos je to ale díky rodinným důvodům úplně jiný brankář než vloni. Jeho neschopnost vybíhat proti centrovaným míčům a udělat si pořádek v pokutovém území je očividnější než to, že se Ashley Cole nikdy nenaučí pořádně řídit. A to už je co říct. Může se samozřejmě jednat jenom o výpadek formy, ale podle mě už trvá až moc dlouho a začínám si říkat, proč stále chytá, když mu ani jeho obrana evidentně nevěří, což bylo krásně vidět v posledním zápase s Evertonem. Mad Jens se sice také občas pohádal s vlastními spoluhráči (aneb Zachraňte Willyho :D), ale minimálně předváděl skvělé zákroky a dokázal tým podržet. Tak mě napadá, Lehmann na tom byl rozhodně co se výkonnosti týče před dvěma sezónami lépe než v současnosti Almunia a stejně musel jít leštit lavičku. Není na čase, aby prostor dostal Fabianski nebo někdo z našich mladých brankářských talentů? S Fabianskim Wenger očividně počítá do budoucnosti na místo jedničky, to by podle mého ale zvládnul už nyní. Samozřejmě se nabízí i nějaká možná posila mezi tři tyče, ale pokud Wenger nechce přivést nejlepšího gólmana Francie současnosti a i budoucnosti, tedy Hugo Llorise, pak opravdu nevím, koho by chtěl přivést, tudíž tady asi žádné velké posílení očekávat nemůžeme a budeme se muset spolehnout na to, co máme k dispozici, což by ale při správné konstelaci hvězd snad nemuselo špatně dopadnout.

 

Při sledování posledního zápasu jsem asi nebyl jediný, komu v první půli dvakrát zatrnulo, když se postupně na zem skáceli i Verminator, i Willy, v případě, že by se oba v jednom zápase zranili, znamenalo by to zápas dohrávat zápas se stoperskou dvojící Sylvestre – Někdo. Při největším zapojení svých šedých buněk mě totiž nenapadá, kdo by tam tak mohl hrát, pokud tedy nepočítám mladíky. A to mě dost děsí. Je naprosto očividné, že tady potřebujeme posílit jako sůl. Máme sice ještě Senderose, který je podle oficiálních zpráv v současnosti zraněný, podle mého s ním ale už Wenger nepočítá a nejpozději v létě odejde. Což je škoda, Big Philla jsem měl dost rád, sice na základ nemá, ale jako náhradník je více než vyhovující, navíc jsme ani ještě pořádně neměli možnost se přesvědčit, co nového se v Milánu naučil, pokud tedy nepočítáme umění Jak leštit lavičku, které skvěle odkoukal od Flaminiho.  Sylvestre je sice schopný občas podat spolehlivý výkon, ale je jasné, že se svojí fyzičkou už nebude stačit, tentýž případ bohužel platí i pro Sola Cambella, s jehož příchodem jsme pořád spojování. Nehledě na to, že by to bylo poprvé, co by si Wenger za 13 let přivedl toho stejného hráče podruhé, nevidím na tomhle přestupu zhola nic pozitivního, snad jen to, že se Sol bude moct od Jacka naučit hrát nové hry na XBoxu. Další místo, kde nás bota tlačí je pochopitelně defenzivní záložník. Je to možná jenom ojedinělý zápas a špatný výkon týmu, ale proti Toffees bylo jasně vidět, že bez pořádně tvrdého a udělaného chlapa, který by soupeřům nedal dýchat, jde naše výkonnost dolů rychleji, než když si jde Emmanuel Adebayor pro výplatu. Nic proti Denílsonovi, letos předváděl vedle El Capitana skvělé výkony ale na DM očividně nemá. Proti Evertonu jsme tolikrát ve středu pole ztráceli míče, až to bylo podezřelé…Diabyho talent do ofenzívy je podle mě stejně zbytečné utápět na pozici DM asi jako utápět talent Arshavina na pozici středního útočníka.

 

Pokud už někoho AW koupí do defenzívy, bude to maximálně jeden hráč, ideální by tedy bylo, pokud by dokázal alternovat jak na pozici středního obránce tak i na pozici defenzivního záložníka. Z téhle rovnice mi vycházejí pouze dva hráči, které bych si zde dovedl představit – Kompany a Veloso. Ten první sice hraje za Šejk City FC, ale je jasné, že do jejich základu nepatří. Wenger sám chtěl tohoto hráče kdysi do Londýna dovést, tudíž by možná nebylo špatné, pokud by o tom znovu zauvažoval. Co se týče Velosa, kterého Francouz nechtěl po Euru 2006 přivést kvůli ceně 20 miliónů liber, taky by nebylo špatné o něm znovu zauvažovat. Jeho současná cena je totiž kvůli vleklému zranění jenom 8 miliónů, tudíž by to mohla být skvělá investice, protože Portugalec je skvělý jak v obraně, tak i například při zahrávání přímých kopů. Pochybuju, že by mu Sporting bránil v odchodu a sám hráč se vyjádřil v tom smyslu, že by mu nevadilo odejít. Neříkám, že je Veloso lepší než Song, ale minimálně je to za něj víc než dostačující náhrada, protože s Denílsonem na jeho pozici to bude proti Manchesteru nebo Chelsea hodně kruté.

 

Posledním postem, na který by se měl Wenger zaměřit, je pochopitelně pozice středního útočníka. Současné řešení s AA23 na tomto postu příliš neprospívá ani týmu ani hráči samotnému. Sice jsme s ním v útoku dokázali vyhrát například na Anfieldu, ale třeba proti Chelsea bylo očividné, že hlavním důvodem porážky byla absence vysokého útočníka typu například Drogby. To samozřejmě splňuje Nicklas Bendtner, který by měl být do dvou až tři týdnů k dispozici, ale je podle mého nesmysl se spoléhat na něj, a nechápu, proč to AW podle všeho nyní dělá. Ano, v této sezóně podával na kraji útoku celkem slušné výkony, ale nikdo nevíme, v jaké formě se vrátí, to zaprvé, a za druhé, jestli se znovu nezraní. Co by potom náš lodivod dělal? Pokud bychom se znovu dostali do podobné situace jenom s Arshavinem a Duduem, prosím, Arséne, Eduardo do útoku! Já opravdu neoplývám znalostí neznámých dvoumetrových afrických útočníku, tohle privilegium klidně přenechám Wengerovi, ale doufám, že náš manažer není slepý a i přes otřepané prohlášení, že jsme letos ze všech týmů PL dali nejvíce gólů, někoho koupí. Štěstěna se nás obvykle příliš dlouho nedrží, a proto bych se na šťastné branky opravdu nespoléhal.

 

Tohle jsou samozřejmě všechno spekulace a je dost možné a dokonce i pravděpodobné, že Wenger nakonec nikoho nekoupí, což možná pohřbí naše šance na zisk nějakého poháru či titulu v anglické lize. Bude se opět spoléhat na své mladíky a bude se všem snažit dokázat, že měl pravdu on, a že nikoho nemusel kupovat. Když by to vyšlo, samozřejmě nic proti, ale po zkušenostech z loňských let silně pochybuju, a očividně nejsem sám. Samozřejmě je asi moc chtít po nové posile, aby se hned aklimatizovala a podávala špičkové výkony, případ Arshavina ale zcela jasně demonstruje, že to možné je. Nehledě na vzpruhu pro celý manšaft, kterou příchod malého Rusa měl.

 

Doufám, že se Arséne k něčemu odhodlá, protože peněz má k dispozici víc než dost, jak dokazuje tenhle článek v Guardianu. Pokud nikdo nepřijde, doufám, že nám to všem nebude v květnu líto.

 

Till next time…