Chesterův Blog, 2.díl: Kreativita zálohy Arsenalu

No včerejší díl se mi zrovna moc nepovedl, tak jsem sebral svoji odvahu a veškerý svůj um, abych pro vás sepsal díl druhý. Tentokrát se v něm zabývám kreativitou záložní řady Arsenalu.

V základní sestavě s tímto nemáme problém, bohužel, jak všichni dobře víme, loňská nepřekonatelná záloha je v troskách, Hleb se vyhřívá v Barceloně, Flamini nosí láhve s vodou Ronaldinhovi v AC Milán, Rosický je minimálně do března mimo hru, a kapitán Kanonýrů, tedy Cesc Fabregas, je minimálně do dubna out.

Většina fanoušků se domnívá, že bez Fabregase naše hra postrádá kreativitu, a že bez něj vůbec nepředvádíme ten krásný fotbal z let minulých. To sice může být pravda, ale já bych se i přesto o počet kreativních hráčů v naší záloze rozhodně nebál. Proč?

Včera mě Samir Nasri přesvědčil o tom, že Cesca dokáže velmi dobře zastoupit, a na pozici středního záložníka konečně předvedl výkon, na který jsem od něj z Marseille zvyklý. Možná, že nám ve dvojici Denílson – Song( či Diaby) chyběla jistá kreativní jiskra, to teď ale rozhodně neplatí. Ne, že bych to chtěl přivolávat, ale bude to minimálně do doby, než se Nasri zraní, což by mě v mých zkušenostech s marodkou Arsenalu vůbec nepřekvapilo.

Nasri má hrát v základní sestavě na pozici levého záložníka, při jeho působení ve středu ho tam ale podle mého dokáže skvěle zastoupit Carlos Vela. Jsem přesvědčený o tom, že tato dvojice dokáže defenzívě soupeřů nadělat velké problémy.

Jsem si také jistý tím, že už je Vela připravený nastupovat častěji v základu, a navzdory tomu, že Wenger prohlašuje, že je to útočník, na levé straně zálohy hraje velmi přirozeně, a vůbec mu tato pozice nečiní žádné problémy.

Pořád mám ale pocit, že bychom kádr potřebovali posílit minimálně o jednoho dalšího kreativního záložníka. I když Wenger popřel, že by se o Artetu zajímal, myslím, že přesně takového hráče potřebujeme, i když předtím by se měla vyřešit asi naléhavější otázka.

Myslím si, že na prvním místě Wengerova nákupního seznamu by mělo být jméno nějakého defenzivního záložníka.

Vím, že francouzský manažer preferuje útočný fotbal, proto také my všichni Arsenal milujeme, ale je třeba si uvědomit, že obrana je nejdůležitější součástí úspěšného týmu. Tím nemyslím jenom obranou čtveřici, která je podle mě mimochodem velmi kvalitní, a myslím si, že hráči typu Sagna, Gallas, Djourou či Clichy jsou sehraní dobře.

Nicméně, defenzíva potřebuje podporu i od zálohy, což se letos zatím neděje, a proto nás ofenzíva soupeře tak často překvapuje a nechává bezbrannými – viz. zápas s Villans.

Arsenalu letos chybí především hráč, který by umožnil záloze vymýšlet krásné akce, a zároveň podporoval defenzívu, tedy typ Flaminiho.

Pokud Wenger v zimě takového hráče přivede, mám pocit, že se velmi sníží počet inkasovaných gólů, které obdržíme.

Co si o tomto tématu myslíte Vy? Prostor diskutovat máte v diskuzi.