Chesterův Blog, Part Five

Mathieu Flamini byl jedním z klíčových hráčů v loňské sestavě Arsenalu. Jak to s jeho kariérou vypadá dnes?

Flaminimu na konci sezóny 2007/08 vypršela smlouva a odešel tak coby volný hráč do AC Milán.

Jeho rozhodnutí rozčílilo hodně fanoušků Kanonýrů, včetně mojí maličkosti, a letos se, ať už to tak skutečně je, či nikoli, přičítají některé špatné výsledky Gunners i absenci francouzského záložníka.

Vloni totiž vytvořil výjimečnou dvojici ve středu zálohy spolu s Fabregasem. Neměli bychom ale zapomínat na dalšího hráče, který se rozhodl v létě odejít z Londýna – Alexandra Hleba. Bělorus byl také klíčovým hráčem, jehož absence je v některých zápasech do očí bijící, bohužel křídelní hráč si za své další působiště vybral Barcu, kde se zatím do základu neprobojoval.

Fanoušci Arsenalu a někteří fotbaloví odborníci ho díky jeho odchodu považovali za blázna. Málokdo si myslel, že by se dokázal probojovat do základní sestavy v konkurenci takových hráčů, jakými jsou Gattuso či Pirlo, a navíc, všem bylo jasné, že letos si zahraje pouze Pohár UEFA, nikoli Ligu Mistrů. Zastával jsem stejné názory, a bylo mi smutno, že se rozhodl poslechnout řeč peněz, a že odešel do slunné Itálie.

V AC Milán zatím hráč prožívá jak špatné zápasy, tak i ty dobré, a v poslední době se ukazuje, že to pro Rossoneri není špatná posila.

Ancelotti, tedy bývalý manažer Juventusu Turín, pod nímž se naprosto nedařilo Thierry Henrymu, než přestoupil do Arsenalu, a nyní manažer AC Milán, se snažil ze začátku sezóny stavět Flaminiho na kraj obrany. Na tomto postu fotbalista v Arsenalu začínal, není tedy divu, že z toho moc nadšený nebyl:

„Na této pozici jsem nastupoval i v Arsenalu, ale promluvil jsem si o tom s Arséne Wengerem, kterému jsem řekl, že mi nejvíce vyhovuje hra ve středu zálohy.“

Od doby, co se zranil Gattuso, dostává Flamini více šancí i právě na pozici defenzivního záložníka. Při absenci italského defenzivního štítu se z něj stává stálý hráč základní XI, ačkoli v posledním zápase s AS Řím přišel na hřiště až v 88. minutě. 

Letos odehrál zatím 13 zápasů za Milán, který momentálně okupuje 3. místo v Serii A, 9 bodů za prvním Interem, který trénuje José Mourinho. Jejich účinkování v Poháru UEFA se také vyvíjí celkem dobře – italský celek se dostal mezi 32 nejlepších a o účast v osmifinále se utká s Werderem Brémy v únoru.

Takže, Flaminimu se nedaří zrovna špatně – letos odehrál za Milán pár skvělých zápasů, v nichž připomínal toho starého Flamstra – ale obětoval účast v Lize Mistrů a jisté místo v základní XI Arséne Wengera. 

Forma Arsenalu je v této sezóně hodně nekonzistentní, kdo ví, jestli nakonec vůbec letos skončíme čtvrtí, a ačkoli to strašně nerad říkám, pokud si Flamini dokáže udržet místo v základu, pak mu možná přestup do Milána v jeho kariéře pomohl. Kdo ví, nejlíp si to uvědomuje samozřejmě on sám…

A jaký máte názor na Flaminiho vy? Jak moc podle Vás Arsenalu letos chybí? Podaří se Wengerovi ještě v této sezóně ho nějak nahradit? Byli byste rádi, pokud by se na sever Londýna někdy vrátil? Prostor vyjádřit se máte v diskuzi…


/aby nedošlo k omylům a nejrůznějším hádkám, pro tento článek jsem se inspiroval na ArsenalSpeaku…/