Chesterův Blog, Part Four

V tomto dílu se zabývám hráčem, který v Arsenalu nosí číslo 2 na zádech, tedy Abou Diabym…

Co s ním?

V minulosti se mu přezdívalo “nový Vieira“, ale toto srovnání si myslím není moc fér. Hráč sám navíc řekl, že si toto srovnávání nepřeje, protože je úplně jiným hráčem, než Paddy.

Já bych byl samozřejmě nesmírně rád, pokud by se tato přezdívka stala skutečností, ale v tomto ohledu naneštěstí jediné podobnosti mezi Daibym a bývalým kapitánem Gunners jsou: oba dva jsou vysocí, oba dva mají tmavou barvu pleti, a oba jsou Francouzi, a tam podobnosti končí.

Diaby ale ve všech rozhovorech říká, že by rád hrál ve středu zálohy Arsenalu. Nyní má při velké absenci zraněných hráčů šanci ukázat, co v něm je.

To ale v současnosti podle mě příliš nedělá. Včera předvedl další slabý výkon, a nakonec to vedlo k tomu, že před svým střídáním hrál i na levé straně zálohy, nikoli v jejím středu, Wenger se rozhodl prohodit ho s Nasrim.

Diaby je velmi talentovaný, ale v současnosti to nedává příliš najevo. Možná že mu schází sebevědomí? Kdo ví. Nicméně, pozorovat jeho současné výkony je velmi frustrující, obzvlášť, když vím, jakých výkonů je schopen! Se svým talentem by proti týmům typu Boltonu měl v záloze dominovat, a měl by být jedním z nejlepších hráčů na hřišti.

Může se z něj stát skvělý hráč. Je samozřejmě potřeba vzít v potaz, že byl nějakou dobu mimo vinou zranění, což mu pochopitelně v jeho progresu příliš nepomohlo, ale je ještě mladý, a má tak dostatek času na to se zlepšovat. 

Nikdy neměl tak dobrou šanci ukázat co v něm je, jako teď. Ale v současnosti ani zdaleka nenaplňuje očekávání, a je otázkou, jestli kdy bude.

Doufám, že Diabyho výkony půjdou radikálně nahoru, a že po návratu Cesca Fabregase do sestavy to bude právě on, kdo vedle něj ve středu zálohy bude hrát, ale aby to dokázal, musí předvádět mnohem lepší výkony, než nyní.

Možným řešením by bylo pochopitelně hostování, které by mu mohlo pomoct, ale bohužel, Arsenal se nyní zcela jistě nenachází v pozici, že by si mohl dovolit ztratit jakéhokoli hráče.

A co si o Diabym myslíte Vy? Na jaké pozici by podle Vás měl v Arsenalu nastupovat? Má u nás budoucnost, nebo by měl odejít? Prostor vyjádřit se máte v diskuzi.

A tady pro pobavení bitka mezi Abou Diabym a Hatemem Ben Arfou na mládežnické Akedemii. Abou byl už holt od malička velký bitkař 😀

{youtube}xqof0zIDMWs{/youtube}