Chesterův Blog, Part Seven

Taky jste se dnes u Lidovek pobavili tak jako já?

Pro ty, kterým se dnešní výtisk nedostal do ruky, ve stručnosti vysvětlím, o co šlo. Sportovní redakce se rozhodla udělat rubriku Rok od Rosického zranění, v níž dala prostor vyjádřit se i fanouškovské základně Arsenalu u nás. Doteď je mi záhadou, proč byly vybrány konkurenční stránky, ale tipnul bych si, že v tomto případě tady platí ono pověstné: Ruka ruku myje.

I navzdory tomu, že průměrná denní návštěva na těchto stránkách činí 4500 lidí, u konkurence o 2500 lidí méně, prostor vyjádřit se dostal admin těchto stránek, František Borek.

Nebudu se vyjadřovat k tomu, že jeho odpovědi dělají ostudu nám fanouškům, kteří skutečně o svém klubu něco víme (Kde proboha vzal, že Wenger někdy prohlásil, že bude Rosický odměněn novou smlouvou?) Nebudu se ani vyjadřovat k tomu, že jeho odpovědi skutečně vypadají jako od 15-letého kluka. Koneckonců, 15 mu je, takže na tom nevidím nic špatného.

Co mě ale zarazilo, jak takové seriózní noviny, jako jsou Lidovky, můžou v jednom článků bez ověření otisknout tolik nesmyslů!!!!

Začal bych hned prvním odstavcem a dovolím si citát: „Kdo se v Česku zajímal do léta 2006 o Arsenal? Dalo by se říct, že jen vybraná skupina nadšenců.“ Načež ve druhém odstavci se píše, že „stránky Borka sdružují 2000 registrovaných uživatelů„. Dovolte mi k tomu něco poznamenat. Před létem 2006, tedy před příchodem Rosického k nám, navštěvovalo stránky gunners.cz průměrně 2000 fanoušků, tedy stejný počet, který teď sdružuje (moc by mě zajímalo, JAK sdružuje…pfff…) konkurence. Taky mě zarazil pojem registrovaných fanoušků. Pokud vím, podle toplistu tyto stránky NAVŠTĚVUJE 2000 lidí denně, a to neznamená, že tam je 2000 registrovaných uživatelů. Moc by mě zajímalo, jak si erudovaný redaktor, píšící tento článek, mohl oba dva pojmy poplést.

Ve druhém odstavci se píše: „vysvětluje majitel stránek FANKLUBU“. Nezlobte se na mě, ale podle oficiálního serveru, tedy arsenal.com, je dáno naprosto jasně, že v jedné zemi může být pouze jeden oficiální fanklub, který je od 28.11.2005 registrován na stránky gunners.cz a na jejich majitele, tedy matygola. Co z historek vím, tak dojednat něco takového není vůbec nic lehkého, a matygolovi a princezně (vedoucímu SC) to zabralo spoustu času. A rozhodně, ještě jednou opakuji, oficiální SC je pouze na těchto stránkách, a jestli mě paměť nešálí, tak ke dnešku sdružuje fanoušky v několika řádek stovek, nikoli tisíců. Členové SC platí roční poplatky (200 Kč), načež mají 20% slevu v internetovém shopu arsenal.com, mají možnost získat lístky na zápasy Arsenalu, a spoustu dalších výhod. A jestli se nepletu, nic podobného onen slavný FANKLUB konkurence nenabízí.

Taky by mě moc zajímalo, kde Borek sebral, že fanoušci začali sledovat Arsenal ještě víc až po Rosického zranění. Je přece naprosto jasné, že to bylo z toho důvodu, že Kanonýři byli po většinu loňské sezóny na prvním místě Premier League, která je u nás hodně populární (, dalo by se říct populárnější než liga tuzemská), takže samozřejmě přibylo do našich řad spousta rádoby fans, kteří se zájmem sledovali podle sportovních komentátorů nejhezčí fotbal v Evropě. Jestli o Rosickém vyšlo na našich stránkách za uplynulou sezónu 10 článků, je to moc, tudíž bych řekl, že toto je pořádný nesmysl. Tím samozřejmě nechci říct, že se o stav Tomáše konstantně nezajímáme, dokonce bych řekl, že opak je pravdou, ale rozhodně to není hlavní důvod rostoucí popularity Gunners v ČR, obzvlášť uvědomíme-li si, že už rok nehraje.

Docela mě zarazilo, že podle Borka je v Česku nejpopulárnějším týmem z PL Manchester United, až poté Chelsea, za ním Liverpool a Arsenal. Pokud by se Fery podíval na statistiky Toplistu, zjistil by, že řekl totální blbost. Nejnavštěvovanější stránkou u nás jsou stránky Blues, za nimi následují Red Devils, poté naše stránky, a poslední jsou Reds. Až na pátém místě jsou jeho stránky, což by vysvětlovalo, proč je v jeho pořadí Arsenal poslední, ale přece jenom… Chce si to příště zjistit podrobnosti, abys nevypadal za hlupáka Františku!!! Co věta, to konina.

Také bych rád zareagoval na to, že je Borek ve článku označován za šéfa fanklubu. Tím je, byl a vždy bude pouze Princezna, který má na tuto svou funkci i potvrzující dopis z vedení Arsenalu.

Z osobních zkušeností s Ferym mě příliš nepřekvapuje, co za blbosti vyplodil, ale uráží mě, že ani takové noviny, jakými Lidovky bezpochyby jsou, si ani neověří informace, které chtějí otisknout.

Pokud jsem tímto článkem někoho urazil, hluboce se mu omlouvám, ale ve mně se po přečtení Lidovek vařila v žilách krev, jakou ostudu nám fanouškům Arsenalu v Čechách a na Slovensku Borek udělal, tudíž jsem musel takto jménem těchto stránek zareagovat.

Jakub Doležal aka chester.