Clichy: Hrát pod Wengerem je naprosto fantastické

Obránce Gael Clichy přiznal, že si nedokáže představit život v Arsenalu bez Arséne Wengera…

„Je naprosto fantastické, čeho se Arsénovi za posledních 12 let v Arsenalu podařilo dosáhnout. K zápasu můžeme nastoupit bez svých nejlepších hráčů, ale je mnohem obtížnější nastoupit k zápasu bez manažera, který nás všechno naučil.

Jakmile jednou z tohoto klubu odejde, bude to pro všechny velká ztráta. Chci tím říct, že jednou prostě odejde do důchodu, a my všichni se s tím budeme muset vypořádat.

Arsenal je skvělý klub s vynikajícími hráči. V posledních pěti letech přivedl Arséne spoustu mladých talentovaných fotbalistů, kteří ještě neukázali všechno, co v nich je. Nemyslím si, že kdokoliv z nás bude moct s čistým svědomím odejít z tohoto klubu bez toho, aniž bychom něco vyhráli. Wenger vybudoval toto mužstvo přes nedůvěru všech odborníků a fanoušků, a vždy nám věřil. Dlužíme mu to.

Stále si myslím, že toho pod Wengerem dosáhneme ještě hodně. Sice teď na sobě musíme hodně tvrdě pracovat, ale nikdy se nestane to, že by odešel do Realu nebo někam jinam, protože my ho potřebujeme ještě na spoustu dalších let.

Řekl bych, že toto mužstvo už teď dokáže konkurovat těm nejlepším týmům, jenom mě mrzí, že jsme tak dlouho nic nevyhráli. Ale všichni víme, že máme v našem středu fantastické hráče, kteří jsou všichni navíc velmi mladí.

Dovedete si představit, jak na tom Arsenal bude za pár let, pokud všichni vydržime pospolu? Jsem si jistý tím, že už brzo budeme sbírat jednu trofej za druhou.“

/arsenal-mania/