Clichy: Máme našeho vlastního Ronalda

Gael Clichy přirovnal svého spoluhráče z Arsenalu, Robina van Persieho, k portugalskému míčovému kouzelníkovi, Cristianu Ronaldovi, a také prohlásil, že nový hráč celku Kanonýrů, Samir Nasri, se jednou může stát druhým Zinedinem Zidanem.

Řada zranění zapříčinila to, že Van Persie nemohl fanouškům ukázat všechno, co v něm je. Nehledě na to, že mu zabránila v tom, aby se jako hráč mohl zlepšovat.

 

Nicméně, byl dostatečně zdravý na to, aby si mohl zahrát v holandském týmu na EURU 2008 a Clichy se domnívá, že následující sezóna bude patřit právě Persiemu.

 

„Robin měl v minulé sezóně velkou smůlu na zranění, takže bylo potěšující ho vidět hrát na EURU.

 

Pro nás byla jeho ztráta velkým oslabením, a jsem přesvědčen, že jeho návrat v této sezóně bude pro naší sestavu velkým bonusem.

 

V Arsenalu je spousta hráčů, kteří dokáží svým příchodem na hřiště ovlivnit zápas, ale Robin je něco jako Cristiano Ronaldo, takový typ hráče, který i když nehraje v nejlepší formě, dokáže dávat góly z přímých kopů, skvěle zahrávat rohové kopy, či vytvářet šance pro jiné hráče.“

 

Nasriho přestup do Arsenalu je již hotovou věcí a Clichy si myslí, že jeho krajan udělá velkou díru do světa právě v dresu Kanonýrů.

 

„ Je jistě skvělým hráčem, ale jeho přínos pro náš tým můžeme hodnotit až v následujících letech, a až potom ho můžeme přirovnávat k Zidanemu nebo komukoli.“

 

 

/setanta/