Clichy: Traore je typem hráče, kterého potřebujeme

Gael Clichy věří, že Armand Traore může v této sezóně hrát v týmu Kanonýrů klíčovou úlohu, a zároveň prohlašuje, že je 18-letý hráč úžasným talentem.

Tato chvála se zdá být oprávněnou. Traore má všechny předpoklady pro to, aby se z něj stal moderní krajní obránce, ale protože je toto místo v současné době obsazeno právě Clichym, a to zdá se na poměrně dlouhou dobu dopředu, nedostává rychlonohý Traore příliš mnoho šancí zahrát si v základu, a když už tak nastupuje na pozici křídelního hráče I tady ale francouzský hráč dokázal, že má předpoklady pro to hrát útočný fotbal – kdo by mohl zapomenout na jeho úžasnou milimetrovou přihrávku na Nicklase Bendtnera během zápasu Ligového poháru proti Newcastlu v loňské sezóně?

 

Ve skutečnosti se Traore v průběhu dvou uplynulých let změnil z velmi nadějného hráče na hráče, se kterým Wenger počítá i na zápasy Champions League, a to díky úžasným výkonům, které podával během cesty “Wengerovy školky“ až do finále Carling Cupu v roce 2007. Clichy doufá, že vývoj jeho krajana pomůže jim oběma k tomu, aby se zlepšili.

 

„Je to opravdu nadaný hráč. Je skutečně velmi rychlý a je přesně typem hráče, kterého potřebujeme. Doufám, že si navzájem pomůžeme v tom, aby se z nás obou stali lepší hráči.

 

Je to skutečně úžasný hráč a já doufám, že bude v příští sezóně pořádně soustředěný, protože si myslím, že by v našem týmu mohl hrát významnou roli. Opravdu doufám, že to dokáže.“

 

/arsenal.com/