Co dál s Ramseym?

Nemyslím si, že by se v Arsenalu nacházel jiný hráč, na kterého by byly tak rozdílné názory, jako jsou na Aarona Ramseyho.

Na jedné straně muž s obrovským potenciálem, na straně druhé záruka nevyčerpatelné frustrace. Záleží, zda jste fanoušek, či odpůrce Aaron Ramseyho. Moje otázka směřuje k těm, co sním již ztratili trpělivost – Má ještě šanci v Arsenalu něco dokázat?

Nezapomínejme, že tomu není tak dlouho, co se Aaron vrátil po dlouhé rekonvalescenci zlomené nohy. Pokud tohle není to, co váš raketový postup v kariéře obrátí  téměř opačným směrem, tak pak opravdu nevím, co jiného by to mohlo být. Když tělo prodělá takovýto šok a trauma, často trvá roky, než následky opravdu odezní. Bylo by hodně neférové očekávat, že by už touto dobou mohl být ve své nejlepší formě.

Tohle celé prohlubuje fakt, že je mu teprve 21 let. Opravdu se mají fanoušci klubu vozit po zádech někoho, kdo si toho tolik prožil? Je nevyvratitelné, že se mu v letošní sezóně dostalo mnohem více důvěry, než by mělo. Způsobila to relativní pasivita na přestupovém trhu a zranění neodmyslitelného pilíře záložní řady Jacka Wilshera. Není pochyb o tom, že bychom Ramseyho v akci viděli daleko méně, kdyby byl Jack fit.

To vše mě nutí k zamyšlení – Má v klubu tenhle kluk budoucnost?

V případě dobrého zdravotního stavu všech hráčů není členem základní sestavy. A když se ještě v létě Arsene rozhodne přivést dalšího záložníka, bude Aaron odsunut ještě hlouběji do stínu lavičky náhradníků.

Myslím, že je fér říct, že ideální záložní řadou Arsenalu je trio Song, Arteta a Wilshere. Kvůli zraněním však Wenger musel experimentovat a dal ve středu hřište více prostoru Rosickému, což se jeví jako skvělý tah. Díky jeho výkonům z posledních zápasů mi asi dají všichni zapravdu, že má nyní Tomáš před Ramseym přednost.

Co se stane, když se konečně Diaby vyvleče ze svých častých problémů a dostane se zpět do formy? Abou si prošel téměř tím samým jako Aaron, ale ještě se z toho pořádně nedostal. Když však dostane šanci absolvovat pár zápasů ve velkém tempu bez zranění, má na to, aby ukázal, jak cenným hráčem dokáže být, a silně si tak říct o svou pozici v základní jedenáctce. Jeví se to jako málo pravděpodobné, ne však nereálné. A co se pak stane s Ramseym? Všichni tito záložníci budou na seznamu před ním a my ho uvidíme frustrovaného z minimálního počtu příležitostí.

Takže.. Bude mít Aaron Ramsey vůbec šanci něco v Arsenalu dokázat?


/ThisisFutbol.com/