Co nás čeká a nemine v lednu 2011

Přehled našeho lednového programu……

Prosinec 2010:

Champions League:

Utrápené vítězství nad neškodným Partyzánem Bělehrad, nám pomohlo k postupu ze základní skupiny do osmifinále Champions League. Skončili jsme na druhém místě, proto nás v osudí čekali obtížní soupeři – Barcelona, Real, Bayern a nejschůdnější Schalke. Jak už to tak bývá, los si s námi zašpásoval a přidělil nám Barcelonu. Pokud bych měl při součastné formě obou klubů reálně odhadnou  naši šanci na postup, tak bych to viděl na 20 ku 80 ve prospěch Barcelony. Naštěstí se hraje až za 6 týdnů a situace se může změnit.

Premierleague:

V prosinci jsme odehráli 4 ligové zápasy s bilanci 2-1-1 (7:5). Dokázali jsme zlomit naši špatnou domácí bilanci a porazit Fulham a především v krizi hrající Chelsea. Zápasy venku se nám moc nevyvedly – porážka po neškodném výkonu na Old Traffordu a především zbytečně odevzdané body ve Wiganu.

V lize jsem zatím na  třetím místě. Na první United máme ztrátu dva body, ale máme o jeden odehraný bod více. Na páty Tot*enham se náš náskok ztenčíl na pouhé tři body.

Leden:

V tomto měsíci odehrajeme 4 ligové zápasy, 2 zápasy Carling Cupu a 1 ( pokud postoupíme dva) zápasy FA Cupu.

 Na nový rok jedeme do Birminghamu, kde se nám poslední roky příliš nedařilo a vyhrané zápasy jsme ztráceli v posledních minutách z důvodu katastrofálních, individuálních chyb. Brums se letos celkem trápí (zatím pouze tři vítězství, ale deset remíz) a budou jedním z klubů, který bude bojovat o záchranu, doma to vždy bývá velmi nepříjemný soupeř. Takoví Carr, Bowyer nebo Rigdewell určitě zadarmo body neodevzdají.

5. ledna nás potom čeká šlágr kola. Na Emirates Stadium přijede Manchester City a bude to jeden ze zápasů, který rozhodne o pořadí v první pětce. Zápas možná bude postrádat tradiční náboj, protože hlupák Adebayor už snad bude rozdávat rozumy v jiném klubu, i když takový Balotelli je kvalitním nástupcem Tožana.

V sobotu, 8. ledna vstoupíme do třetího kola FA Cupu. Na Emirates Stadium poprvé přijede Leeds. Už se nemůžu dočkat, protože zápasy s Leedsem byly vždy velmi povedené. Kdo by si nevzpomněl na Henryho 4 góly a vítězství 5 -0 nebo porážka na Highbury v poměru 2-3. Wenger do zápasu nejspíš pošle podobnou sestavu, která nastoupila včera ve Wiganu a tito „náhradníci“ by měli druholigového soupeře porazit. Pokud by zápas skončil remízou, čeká nás na Elland Road 18. nebo 19. ledna odveta. V Championship je Leeds zatím na čtvrtém místě a vypadá to, že se popere minimálně o postup do baráže o Premier League.

12. ledna odehrajeme první zápas semifinále Carling Cupu proti Ipswich Town. Odveta na Emirates Stadium se uskuteční 25. ledna. Při vší úctě k Traktor Boys nepředpokládám, že bychom se nedostali do Wembley a po několika letech opět odehráli finále nějakého pohárů. Když už se Wenger dokázal přemoct a postavit do zápasu tohoto poháru zkušenější sestavu, tak by byl obrovský hřích, abychom naši šanci nevyužili. V Championship je Ipswich na 18 místě, od sestupu ho dělí pouhé čtyři doby.

15.ledna bude na programu další londýnské derby. Jedeme do Upton Parku, kde nás čeká WHU, který se v posledních zápasech začal herně zvedat ( 3 zápasy 5 bodů). Díky tomu si svoje angažmá v Upton Park  prodloužil Avram Grant.

Poslední lednový, ligový zápas odehrajeme s naším včerejším soupeřem na Emirates Stadium přijede Wigan. Nic jiného než zisk tři bodů si nedokážu a nechci představit.

29. ledna je na programu 4. kolo FA Cupu.

DAN