Co víme o soupeři? Několik zajímavostí o Udine.


Kdo jsou?

Bianconeri („bíločerní“) nebo také Zebrette („malé zebry“) hrají, naprosto překvapivě , v dresech s černými a bílými pruhy.

Tým ze severovýchodní Itálie skončil v posledním ročníku na čtvrtém místě v Serii A před Laziem jen díky brankovém rozdílu. Manažer Francesco Guidolin slíbil, že pokud tým dosáhne příčky zaručující boj o evropské poháry, předvede známou Jacksonovu „měsíční chůzi“ (stejně jako  Kevin-Prince Boateng poté, co  AC Milán vyhrál italský titul). A slovo dodržel – i když poněkud nemotorně – tancem na speciálně postaveném jevišti.

Od kterých hráčů hrozí nebezpečí?

Alexis Sanchez odešel do Barcelony za £ 23M letos v létě, ale 33-letý Antonio Di Natale byl nejlepším střelcem Serie A v posledních dvou sezónách.

Účastník Mistrovství světa 2010, slovinský brankář Samir Handanovic (27), byl dříve spojován s přestupem do Arsenalu. Zaznamenání hodné je, že v loňské sezóně dokázal zneškodnit šest z osmi pokutových kopů proti svému týmu.

Kdo je šéf?

Francesco Guidolin stejně jako jeho protějšek, trenér Arsenalu Arsene Wenger, je bývalý trenér AS Monaco.
Vedl Vicenzu ze Serie B v roce 1997 až k zisku Coppa Italia a v následující sezóně potom dosáhl semifinále Poháru vítězů poháru, kde prohrál s Chelsea.

Největší „evropský večer“?

Udine bylo pět minut od dosažení vyřazovacích kol Ligy mistrů v 2005-06 při jejich debutu v této soutěži. Ale dva góly v závěru zápasu od Barcelony je o tento úspěch připravily.

Jedna zajímavost…

Trenér West Bromwich Albion, Roy Hodgson, strávil jako trenér pět měsíců v Udinese v roce 2001. Byl vyhozen na základě rozhovoru zveřejněného v Daily Mail a jiných denících, údajně uvedl, že lituje, že práci v tomto klubu přijal.

Setkali se již tito soupeři?

Ne. Arsenal hrál 25 zápasů proti italským klubům (s bilancí 11 výher, 8 remíz a 6 proher), ale jediný zápas Udine s anglickým soupeřem byla prohra 2-0 v rámci poháru UEFA s Tottenhamem Hotspur v říjnu 2008 – poslední zápas Juande Ramose před výměnou za Harryho Redknappa.

(Daily Mail)