Coolbang Blog Part 1

Neviem či je to typický blog, ale veľmi doležitá informácia pre goonerov v článku…

Pri náhodnom browsovaní po internete, kde som hľadal prípadné live prenosy medzištátnych zápasov mi do oka padol na programe ČT2 zajtra (10.února/februára) o 20.30 SEČ legendárny film podľa predlohy autora Nicka Hornbyho z názvom Fever Pitch (Futbalová horúčka).

Priamo na stránke českej televízie je krátke zhrnutie o danom filme a v mojom záujme je pripomenúť Goonerom aby nepremeškali tento bestseller!!

Popritom mám prosbu a snáď nekdo z Goonerov má v počítači TV Tuner by to mohol nahrať do počítača, po prípade rozdeliť a hodiť na rapidshare či iné uploadovacie stránky. Vopred ďakujem a poprosím ak sa tá dobrá duša nájde nech sa mi po nahraní Fever Pitch ozve na mail : Coolbang.tomas@gmail.com

Krátky obsah z ČT2:

Je to těžké milovat jednu ženu, když zbožňujete jedenáct chlapů. Britská romantická komedie o lásce, říznuté fotbalem (1996). Hrají: C. Firth, R. Gemmellová, K. Stott, M. Strong, H. Airdová a další. Režie David Evans

Protivy se přitahují. Snad proto v sobě ti dva, kteří nemohou být rozdílnější, nalezli zalíbení. Paul Ashworth, žijící víc než svým učitelským povoláním fotbalem, do nějž každou volnou chvíli nadšeně zasvěcuje své žáky. Paul Ashworth, dvacet let věrný londýnskému Arsenalu, k němuž jej kdysi přivedl jeho stále nepřítomný otec, dvacet let nepočítající život na roky, ale na sezony. A Sarah Hughesová, nejnovější posila Paulovy školy, upjatá, puntičkářská mladá učitelka, které ta hra, nutící dvaadvacet bláznů honit se po hřišti za kulatým nesmyslem připadá jako nejzbytečnější věc na světě a Paulovo nadšení pro ni naprosto nepochopitelné. Jenomže jiskra, která mezi nimi přeskočila, vykonala své a láska, jak známo, je mocná čarodějka. Bude ale mít dost sil i v tomto případě?

Svěže natočený snímek, zábavným a nevtíravým způsobem hlasující pro lidskou toleranci, byl inspirován autobiografickým románem Nicka Hornbyho, líčícím jeho celoživotní vztah k londýnskému Arsenalu. Scénář, který si Hornby podle své knihy napsal, se Nickova (ve filmu Paulova) dětství dotýká pouze okrajově, většina děje se odehrává v průběhu sezony 1988/1989, v níž měl Arsenal po dlouhých osmnácti letech reálnou šanci vyhrát ligu. Což se mu, jak znalci jistě vědí, nakonec podařilo. Příběh filmu proto není postaven ani tak na zápletce, jako na charakterech, které se režisérovi i oběma hlavním představitelům podařilo vystihnout zcela beze zbytku. Colin Firth i Ruth Gemmellová dodali svým postavám opravdovost a přesvědčivost, takže divák věří tomu, že Paul i Sarah díky tomu druhému pochopili něco, co by se dalo nazvat dalším rozměrem života.

/worldwideweb + ceskatelevize.cz/