Coquellin : Můj cíl je první tým

Francis Coquelin v rozhovoru pro Arsenal.com uvedl, že se už nemůže dočkat chvíle, kdy začne dávat branky v dresu prvního týmu Kanonýrů.

Francis přestoupil do Arsenalu v červenci 2008 z francouzského týmu Laval a od začátku se stal důležitým článkem týmu rezervy. Mimo jiné díky jeho výborné hře mladí Kanonýři vyhráli FA Youth Cup. 

Coquelin potřeboval sotva dva měsíce, aby zažil svůj debut v prvním seniorském týmu, stalo se to v zápase Carling Cup, ve kterém Kanonýři porazili Sheffield United 6:0. Francis nastoupil do zápasu z lavičky náhradníků. 

Na vystoupení od první minuty zápasu za první tým čekal celý rok. Dočkal se v září, kdy tým Arsenalu porazil v Carling Cup West Bromwich. Sám Coquelin to považuje za svůj největší úspěch za uplynulý rok, co opustil Laval.

Francouz říká, že jeho prvních 15 měsíců v Arsenalu bylo zároveň radostných a užitečných a velmi se těší na úspěšnou budoucnost s Gunners.

„Chci začít hrát za první tým“, řekl Coquelin po vyhraném utkání rezerv proti Chelsea (2-0).

„Musím vytrvale a tvrdě trénovat, abych dosáhl svého cíle. Každý den za sebe vydávám sto procent a věřím, že jednoho dne dostanu šanci.“

„Jsem spokojený, že jsem přestoupil do Arsenalu. Tento klub je úplně jiný než Laval. Myslím, že se tu mohu naučit mnohem víc.“

„Je to rozdílné taky technicky. Hra je více fyzická. Proto jsem sem také přišel.“

„Naučil jsem se hodně věcí, jako třeba předvídavost a takticky se velmi zlepšil. Arsenal pracuje hodně na taktice.“

/Arsenal.com/