COVID-19 aneb jak se zabavit bez Arsenalu

Zdravím všechny naše fanoušky. V poslední době se toho ve světě fotbalu nic moc nestalo. Pandemie koronaviru COVID-19 narušila náš svět nevídaným způsobem a co se zdálo ještě na začátku roku nemyslitelné, se stalo skutečností. Fotbalové soutěže se přerušily. Euro 2020 se přesunulo na příští rok. Jaká jiná událost v historii měla takový vliv na světový fotbal? Snad jen 2. světová válka. A ať už zastáváte jakýkoliv názor na to, jak by se mělo naložit se zbytkem ligy, určitě máte teď volný čas, který potřebujete nějakým způsobem vyplnit. Nehledě na to, že vám možná zavřeli školu, práci nebo jste dokonce v karanténě, v takovém případě přejeme pevné zdraví. A abych vám poradil, jak si s karanténou nebo absencí fotbalu poradit, nabízím pár tipů:

1. Podívejte se na starší zápas nebo sestřih
Arsenal v průběhu minulé dekády odehrál mnoho krásných zápasů, které si určitě každý fanoušek rád připomene. Navíc Arsenal.com nabízí pro registrované uživatele možnost zhlédnout většinou i celé zápasy a nikoliv jen sestřihy. Pokud můžu doporučit své srdcovky, tak jednoznačně bych tam zařadil výhru 2:1 nad Barcelonou z 16. 2. 2011. Nic se nevyrovná tomu, když Arshavin skóruje rozhodující gól, přetáhne si přes hlavu dres a pod ním má na tričku sám sebe. Legendární. K tomu si určitě rád každý připomene demolice Spurs 5:2 nebo třeba výhru v FA Cupu.

2. Fotbal v mnoha podobách
Není fotbal v televizi? Nevadí. Vžijte se do role hráčů a manažerů. Jestli má něco dnešní moderní doba do sebe, tak jsou to určitě hry. Virtuální fotbal má po celém světě obrovskou popularitu a nelze se tomu divit. Série FIFA a PES od svého založení ušly obrovskou cestu. Můžete si zahrát online s kamarády, založit si kariéru offline a nebo pokud máte větší ambice a arkády vám nic neříkají, můžete zkusit sérii Football Manager. Stanete se manažerem, budete určovat taktiku, starat se o hráče a zkusíte si na chvíli (ehm…) tu nejlepší práci na světě. A pokud nejste zrovna hračička a na tohle vás neužije, vždy tu bude i fotbalová literatura. Já například před lety četl biografii Arsena Wengera od Johna Crosse a určitě můžu hlavně mladším čtenářům doporučit. Fotbalovou horečku od Nicka Hornbyho určitě nemusím připomínat. 🙂

3. Netflix & Chill
Kina jsou zavřené, divadla taky… naštěstí tu máme internet a spoustu streamovacích služeb. Ať už jste fanda HBO, Amazonu nebo Netflixu, výběr je obrovský. Fotbalového obsahu je sice jako šafránu, ale v dnešní době tyto služby nabízejí natolik kvalitní obsah, že si v něm každý někdo najde a dlouhou dobu se zabaví. Chcete netradiční komediální seriál s výbornými postavami? Zkuste Sex Education. Milujete sci-fi dramata? Westworld už vás čeká. A je-li tady ještě někdo takový, kdo ještě neviděl Zaklínače, okamžitě to napravte! 🙂

To jsou mé tři krátké tipy na to, jak naložit s volným časem pokud vás COVID-19 „uvěznil“ doma. Málokdy v životě se člověk dostane do tak extrémní situace v jaké se teď nalézáme my. Nicméně je třeba brát situaci vážně, nezacházet do extrému, ale ani nařízení shora nepodceňovat. Zkrátka udržet si ten správný balanc. Proto na vás apeluji, abyste si řádně myli ruce, nosili roušky, udržovali se v dobré náladě a ve zdraví přečkali, než se tato situace přežene.

A jak se během pandemie bavíte vy? Podělte se s ostatními v diskuzi. 🙂