Coyle by byl dobrý pro Velu

 

Díky překladu uživatele Pavla máme možnost si přečíst zajímavý blog…..

 

Blog Marka Bruse

Byli jsme svědky konce několika talentovaných hráčů v našem klubu i přes všechnu trpělivost s Wengerovými  ‚poklady‘ v průběhu let, ale Carlos Vela není jeden z nich, přesto se nedokáže prosadit do sestavy Arsenalu.

Wenger čekal dlouhou dobu na mladého mexičana, který byl podepsán na počátku roku 2005, ale musel být půjčen do Španělska kvůli pracovnímu povolení předtím, než mohl nastoupit v Premier League v sezoně 2008/09.

Přes všechny tyto okolnosti, Vela ukázal doslova chirurgicky přesné zakončení, a také pár neuvěřitelných gólů. Je škoda, že jak se zdá, je toto schopen produkovat jen v relativně nedůležitých zápasech typu Carling Cupu, nebo když tým vede již o několik branek.

Máme v týmu hodně kvalitních útočných hráčů, takže není překvapující, že dosud byl pouze jen náhradník. Ve své třetí sezóně v klubu, už to ale nebude dobré pro jeho sebevědomí. Hráč musí vědět, že má důvěru a není pod takovým tlakem jako když se dostane do hry sem tam na posledních 15 minut a musí zapůsobit co nejvíce.

Manažer Boltonu Owen Coyle projevil zájem o hostování 21-letého útočníka pro zbytek sezony. Kouzlo Reebok stadionu v minulé sezóně zapůsobilo na Jacka Wilsherea a ukázalo se jako velmi přínosné pro záložníkovu kariéru. Ten sám se nedávno znovu zmínil o tom, kolik získal z pravidelné zátěže v Premier League, takže jeho nástup do prvního týmu v této sezoně byl překvapivě snadný .

O Velovi Coyle řekl: “ Carlos Vela je vynikající hráč. Myslím, že Arsene řekl o víkendu, že by mohl jít na hostování a lidé si dali dvě a dvě dohromady.

„Máme dobrý vztah s Arsenalem, samozřejmě také kvůli Jackovi v loňském roce a doufáme, že jsme hráli malou roli v jeho vývoji, a také není pochyb o tom, že Carlos Vela je skvělý hráč. „

Mark Brus pokračuje: Doufám, že se to stane, myslím že Bolton by byl ideálním místem pro Velu. Hrají dobrý fotbal pod Coylem, a  právě on udělal hodně práce pro našeho Jacka, ale i dříve například pro Johana Elmandera, který se obrovsky zlepšil pod Skotem.

Není to snadné být mladý hráč ve velkém klubu jako je Arsenal. Myslím, že hrát pod různými manažery různé strategie je pro hráče dobré. Také, že víc hrací doby může být  pro Velu možností jak se stát útočníkem-zabijákem, takže doufám, že nebude plýtvat svým talentem dalších šest měsíců na lavičce. Opravdu doufám, že se toto hostování uskuteční.

/arsenal-mania.com/