CZ&UK GUNNERS ON TOUR – 20.9.2008 – GOLDEN STAR

Spolu s uživatelem Tomíkem jsme se vydali na naši první návštěvu sportbaru Zlatá Hvězda. Nikdy předtím jsme se neviděli, a nikdy předtím jsme tento podnik nenavštívili, takže vám přinášíme svoje dojmy…

{xtypo_dropcap}J{/xtypo_dropcap}akožto pokročilý uživatel těchto stránek jsem chtěl dohnat rest, a někdy se do baru Zlatá Hvězda zajít podívat. Během čtvrtka a pátku jsem si proto psal se všemi redaktory gunners.cz, ale ukázalo se, že nikdo nemůže, a tak jsem podal v diskuzi návrh, zda-li by se nenašel další Gooner z Prahy, který by se mnou tuto výpravu chtěl podniknout. Nakonec se ozval Tomík, a přes icq jsme si domluvili místo a čas srazu. Já to mám na Václavák něco okolo 20 minut, takže jsem byl na místě s mírným předstihem, a mohl jsem si tak aspoň zevrubně prostudovat k mému překvapení obsáhlý jídelní lístek tohoto podniku.

Vlevo chester, vpravo Tomík

Tomík nakonec dorazil, a tak jsme se nebojácně vydali dovnitř. Jako první nás překvapila velikost baru, a poměrně velká návštěva. Po menších zmatcích, kam že to vlastně máme jít, jsem se zeptal číšníka, v jaké místnosti vysílají mač Bolton – Arsenal. Prstem nám ukázal na největší místnost, která byla vybavena asi tak 6 plátny Ta byla už skoro kompletně obsazená, ale našli jsme dvě volná místa vedle Goonera z Afriky. Přišli jsme právě v okamžiku, kdy nastupovaly obě dvě mužstva na trávník. Všichni jsme napjatě očekávali zahájení zápasu, a na posilnění jsme si s Tomíkem dali dvě Plzně.

Ireland&UK Gunners

Zápas konečně započal, a z rohů se ozývalo skandování. Po každé povedené akci se tleskalo, a co nás zarazilo, dva stoly byly obsazeny příznivci Boltonu. Ti byli zpočátku šťastnější, když jejich tým šel po chybě Tourého do vedení. To my Gunneři jsme Kola pěkně prokleli, ale v očekávání věcí příštích jsme nemohli spustit oči z obrazovky. Po několika neproměněných šancích si mohl skoro celý sál zařvat dvakrát gól, a že to byl řev pořádný..;-)

Vlevo Tomík, vpravo Gooner z Afriky(, který neuměl moc fotit:-))

O přestávce jsme museli dokončit proces zpracování piva, a šlo se opět na to. Všechny nás překvapil vlažný start našeho týmu, ale naštěstí z něho Bolton nedokázal nic vytěžit. Už od zhruba 55.minuty se díky přítomnosti větší skupiny anglických Gunners tu a tam ozvalo skandované: Theo!, a i my jsme si pochopitelně přáli příchod anglického mladíka na hřiště. Ten nakonec přišel, a byl náležitě oceněn. Mezitím jsme vyčerpané nervy posilnili dalším pivem a utopenci. Naštěstí se na konci radoval ten početnější hlouček fanoušků, tedy příznivci Arsenalu.

Po zaplacení účtu jsme se spolu s Tomíkem vydali směrem na metro, a každý jsme jeli domů, já směrem na Želivského, Tomík zamířil směr Letňany.

Celkově bych svoje první setkání s fandou Arsenalu hodnotil jako vysoce pozitivní, a už se nemůžu dočkat dalšího týdne, kdy spolu vyrazíme sledovat mač proti Hullu.

A vám, váhavým Goonerům, můžeme tento zážitek jenom doporučit. Proto příště neváhejte, a přijďte!;-)

{xtypo_quote_right}“ Po několika neproměněných šancích si mohl skoro celý sál zařvat dvakrát gól, a že to byl řev pořádný.;-)“{/xtypo_quote_right}

P.S.: Jo, Coolbangu, už mi bylo 18!!!;-))))