Další mladý brankář pro Arsenal?

 

Arsenal pokračuje ve své oddanosti mládí a vstoupil mezi zájemce o služby brankáře anglické U21.

Brankář Birminghamu Jack Butland, který aktuálně hraje na hostování v Cheltenhamu, byl pod pravidelným dohledem pozorovatelů z Arsenalu jž minulou sezónu.

Zvýšený zájem o tohoto osmnáctiletého mladíka potvrzuje i návštěva šéfa pozorovatelů Steve Rowleyho a trenéra brankářů Gerry Peytona při čtvrteční pětigólové demolici Islandu. Kanonýři sledovali brankáře týmu Stuarta Pearce i v pondělí večer v zápase s Belgií.

Ačkoliv zatím neodehrál žádný zápas za A-tým Birminghamu, mužstvo z Championship ukázalo důvěru, kterou do něj vkládá pro budoucnost podpisem čtyřleté smlouvy, která vyprší v roce 2015.

O mladého brankáře mají mimo londýnské Kanonýry zájem i Černé kočky. Sunderland podle předpokladů nabídne již v lednu přestupní částku ve výši £1m.

Konečné rozhodnutí ohledně potenciální nabídky ze strany Arsenalu leží na Arsenu Wengerovi. Ten vidí současnou jedničku mezi tři tyče v polském reprezentantovi Wojciechu Szczesném a předpokládá, že toto místo mu bude dlouhodobě náležet. To ponechává, mimo jiné, s velkým otazníkem možnost budoucího rozvoje právě Butlanda.

Vzhledem k možnému přestupu Manuela Almunii a Vita Mannoneho pro nedostatek příležitostí a s Fabianskim toužícím odejít na hostování, aby měl možnost nominace na EURO 2012, Butland zůstává v hledáčku Arsenalu.

(Daily Mail)

 

Pozn. překladatele:

Arsenal má ve věku kolem 20 let množství nadějných brankářů. V A-týmu je to již zmínený Szczesny (ročník 1990) nebo Mannone (1988), v rezervě Damien Martinez (1992) nebo Sean McDermott (1993). Navíc na hostování odešel James Shea (1992). Z Akademie jim na záda dýchá třeba Reice Charles-Cook (1994).

Nákup dalšího mladíka, byť s velkým potenciálem, by zcela jistě poznamenal další rozvoj všech hráčů mimo A-tým. S otazníkem by pak bylo i další působení Vita Mannoneho, který trpělivě čeká na pravidelné příležitosti na nejvyšší úrovni.Z tohoto pohledu nelze zprávu považovat za víc než spekulaci pisálků z Daily Mail.