Další nedělní novinky

 

Interviews:

Adebayor o spoluhráčích

Eboué odmítá kritiku na svojí osobu

Wenger o nové smlouvě pro Cesca
Adebayor: Spoluhráči v Arsenalu ze mě udělali hvězdu

 

Emmanuel Adebayor přiznává, že za svůj úspěch vděčí i svým spoluhráčům v Arsenalu.

 

,,Byl na mě vyvíjen velký tlak po tom, co odešel Thierry Henry, ale já jsem zůstával klidný a užíval si každý zápas. Nepřemýšlím o tom, koho to vlastně nahrazuji. Prostě dělám svojí práci. Můj gól na San Siru ukázal, že dokážu proměnit šance. Kdyby se to stalo před dvěma lety, pravděpodobně bych míč napálil do břevna, ale teď, když ta šance přišla, zachoval jsem chladnou hlavu, a míč poslal do sítě.´´

 

Hvězda z Toga říká, že není jediný v kádru Arsenalu, kdo se v průběhu sezóny zlepšil.

 

,,Nejsem ten jediný, kdo letos udělal pokrok.  Cesc, Mathieu, Kolo a Emmanuel také letos zaznamenali pokrok. Ovšem kdybychom si navzájem nepomáhali, asi by jsme na tom byli stejně jako na začátku sezóny.

 

Díky nim jsem tím, kým jsem dnes, díky nim jsem hrál tak, jak jsem hrál na San Siru. Při každém tréniku mi všichni udělují cenné rady, jak bych měl co dělat, a jak bych se měl zlepšit.

 

Ptáte se mě, jestli se ze mě stává útočník světové třídy? Nevím. To musí posoudit ostatní. Já se jenom snažím dělat to, o co mě prosí Arsené, a užívám si každý zápas.

 

Už mě nezajímá, kolik gólů se mi letos podaří vstřelit, či jakých individuálních úspěchů se mi podaří dosáhnout.

 

Nejdůležitější věcí je pro mě dosáhnout úspěchů s týmem, vyhrát Premier League a Ligu Mistrů.´´

 

 

Emmanuel Eboué odmítá kritiku

 

Emmanuel Eboué trvá na tom, že si nezaslouží, aby si o něm fanoušci mysleli, že on je ten ´´špatný chlap´´ v kádru Arsenalu.

 

Eboué letos obdržel už pět žlutých karet ve 25 zápasech, a byl také vyloučen v nedávném zápase Kanonýrů proti ManWhoo v FA Cupu.

 

Emmanuel si nemyslí, že měl být vyloučen za svůj zákrok na Patrice Evru na Old Trafford, a nepřeje si získat pověst brutálního hráče.

 

,,Lidé si myslí, že jsem ten špatný, ale já hraji naopak velmi slušně, pokuď jsem na hřišti.

 

Opatrně, kámo….

 

,,Přísahám, že jsem se Evry vůbec v onen imkriminovaný okamžik nedotkl a nechápu, proč jsem dostal červenou kartu. Když jsem vyskočil, bylo to kvůli tomu, abych ochránil sám sebe, ne abych mu ublížil.

 

Teď abych si dal pozor pokaždé, když budu na hřišti.

 

Eboué souhlasí s tím, že si bude muset dávat větší pozor při nebezpečných střetech s protihráči, aby nikoho nezranil, ale teď nechce, aby jeho ´´zdravá´´ agrese byla špatně pochopena, a uvažuje o změně přístupu k fotbalu, a ke své hře.

 

,,Pokaždé, když jdu do souboje, chci vyhrát míč za každou cenu. Taktéž chci každý zápas, ve kterém nastoupím, vyhrát, ale bohužel, pokuď dostanete červenou kartu, nedostanete tu možnost.

 

Možná jsem udělal pár věcí špatně, ale jsem kvůli tomu ´´fotbalové zvíře´´? Ne, nejsem.´´


Wenger o nové smlouvě pro Cesca aneb Cesc si bude muset počkat na tu nějúžasnější smlouvu.

 

Arsené Wenger chce, aby Cesc Fabregas byl i nadále vůdčí osobou mužstva Gunners, ale než mu nabídne kontrakt, chce se ujistit, že mu bude moct nabídnout nejlepší smlouvu, jakou kdy hráč Arsenalu dostal.

 

20-letý středopolař zazářil v úterý proti AC Milán, a Wenger chce, aby španěl předváděl stejný výkon každé utkání, předtím, než mu nabídne novou smlouvu.

 

Otázka nového kontraktu pro Fabregase byla již nadnesena a  Arsené přiznal, že Cesc novou smlouvu už patrně nějakou dobu očekává.

 

Francouz řekl: ,,Nemyslím si, že toto je ten správný čas mluvit o nové smlouvě , zvláště, když hráčí ještě nějaký ten rok bude platit smlouva.

 

Já si myslím, že chytřejší je napřed něco vyhrát, nejlépe v klubové Evropě, a potom se teprve ocitnete v té situaci, kdy na tuto otázku bude ten správný čas.´´

 

Španělští kluboví giganti, Barcelona a Real Madrid, se stále velmi živě zajímají o Fabregase a Arsenal by se tak měl snažít nejspíše prodloužit jeho kontrakt, který vyprší v roce 2014.

 

,,Cesc je pořád velmi mladý. Chcete, aby se neustále vyvíjel jako hráč, zbytek bude potom následovat´´, řekl Wenger.

 

,,My všichni si přejeme, aby Fabregas pokračoval ve výkonech, podobných tomu, který předvedl v úterý, to znamená, aby dokázal zároveň výborně útočit, tvořit hru a i bránit.

 

Tento výkon byl vskutku úžasný, ale musí v nich pokračovat i nadále.´´  


{mos_fb_discuss:5}