Další mladíci odejdou na hostování

Útočník Arsenalu Rui Fonte prodloužil svoje hostování v klubu Championship Crystal Palace do konce sezóny.

Osmnáctiletý Portugalec měl se původně k týmu Neila Warnocka připojit pouze na jeden měsíc, ale nakonec s toho bude hostování až do 3. května.

Fonte přestoupil do Arsenalu v roce 2006 ze Sportingu Lisabon. O rok později podepsal s Gunners profesionální kontrakt. Před svým odchodem do Selhurst Parku pravidelně nastupoval za naší rezervu, kde v sedmi zápasech dal tři góly.

V letošní sezóně se poprve objevil v zápasech našeho Ačka. Když debutoval v tradičním přátelském zápase proti Barnetu a střídal v zápase Carling Cupu proti Wiganu.

“ Jsem spokojený, že můžu zůstat v Crystal Palece do konce sezóny. Chci stále tvrdě pracovat, hrát co nejvíce zápasu a pomoct týmu zase začít vyhrávat. Neměl jsem žádné pochybnosti o tom jestli chci tady zůstat.Bylo to jednoduché rozhodnutí.“

Dalším hráčem, který nejspíš odejde na hostování bude Håvard Nordtveit.

18-letý stopér, který přestoupil do Arsenalu v roce 2007 už v letošní sezóně strávil nějakou dobu na hostování ve španělské Salamance, kde se neprosadil do základní sestavy a po třech týdnech ??? ( pozn autora nevím přesně) vrátil zpět do Londýna. Wenger má v plánu poslat Nordtveita na hostování do některého z norskách prvoligových klubů.

“ Chci, aby Havard pravidelně hrál. Chceme ho poslat na hostování do Norska.“

/BBC, arsenal.com/