Další potíže pro Arsene Wengera

Potíže manažera Arsenalu se dále množí – Jack Wilshere pro zranění nezasáhne do odvetného zápasu Ligy mistrů v Udine příští úterý, zatímco sám manažer je nadále pod hrozbou trestu ze strany UEFA.

Jack Wilshere utrpěl zranění kotníku v přípravném předsezónním zápase s New York Red Bulls a zřejmě nezasáhne do úterního zápasu v Udine, ve kterém bude Arsenal hájit náskok 1:0 z prvního střetnutí.

Anglický mladík  opouštěl v úterý večer stadion s ortézou a jeho příprava k návratu na trávník je směrována k zápasu Premier League s Manchesterem United příští neděli.

Toto je pravděpodobně největší potíž z mnoha nepříjemností, kterým Arsene Wenger aktuálně čelí.

UEFA stále zpracovává zprávy svých delegátů k situaci z úterního zápasu a řeší, zda Wenger neporušil svůj jednozápasový trest nepovolenou komunikací s realizačním týmem na střídačce Arsenalu.

Wengerovým úkolem stále zůstává najít vhodného stopera pro svůj tým a zdá se se, že se znovu zaměří na získání německého reprezentanta Pera Mertesackera.

Případné získání německého internacionála by pomohlo utišit nespokojenost fanoušků Kanonýrů, kteří jsou dlouhodobě frustrováni Wengerovým chováním na přestupovém trhu.

Herní kvality 26-tiletého stopera Werderu jsou nesporné a jeho výška 1,98 m je dalším klíčovým plus pro jeho získání.

Per Mertesacker se ocitl v hledáčku týmu ze severu Londýna již před rokem, nyní, když je rok před vypršením smlouvy se stávajícím klubem, se zdají podmínky pro jeho získání velmi výhodné. Mertesacker je Werderem hodnocen na £9M, ale očekává se, že skutečná cena za hráče, který reprezentoval Německo v 75 zápasech, bude kolem £6,5M.

Manažer Arsenalu by preferoval stopera se zkušenostmi z anglické ligy, nejčastěji zmiňován je Phil Jagileka, ale kamenem úrazu je Evertonem požadovaná cena £18M.

Obdobná situace je kolem Gary Cahilla z Boltonu, u kterého Wenger není přesvědčen, že má cenu £17M, které za něj chce jeho současný klub.

V klubu se množí hlasy, zejména v týmu skautů, že současný tým je příliš mladý a chybí mu starší hráči, od kterých by mladíci mohli přebírat zkušenosti.

Jako příklad může sloužit Fabregas, který do prvního týmu Arsenalu sice naskočil v pouhých 17 letech, ale měl možnost sbírat zkušenosti po boku legend klubu, jakými bezesporu jsou Patrick Vieira a Dennis Bergkamp.

Gervinho a Alex Song začínají odpočítávání svého třízápasového trestu v lize, Johan Djourou a Kieran Gibbs se zotavují ze svalového zranění.

Wenger, neustále čelící možnému odchodu Samira Nasriho do Manchesteru City, nyní musí připravit zdecimovaný tým na sobotní zápas s Liverpoolem.

(Daily Mail)