Když jsem se dneska asi ve dvě v noci vrátil natěšený ze soustředění Gunners v Rakousku, kde jsem viděl jak všichni naší oblíbenci tvrdě pracují okamžitě jsem se podíval na váš – náš web gunners.cz, přečetl si novinky o přestupech Marouane Chamakha a Llorika Cany, kteří se rozhodli spojit svůj další fotbalový osud s Black Cats Po přečtení komentářů /což jsem možná neměl dělat/ moje dobrá nálada mně trošičku opustila. Celou dobu jsem se nějak nechtěl k tomuto tématu vyjadřovat, ale dneska, když mám trošku času dám něco málo dohromady.
Výběr pro mně těch nejlepších perel:
chamak teraz cana kto dalsi AW robi chybu mal by posilit a zbytocnymi chybami ho
o hracov okradne sunderland.
No tak to je pěkně v pr**li!! Jestli pane Wenger hodláte další sezonu jen
čekat na zázraky tak pán bůh s námi
Ne ne ne ne.. už Arsenovi nevěřím.. proč ani zmínka v tisku o zájmu
Arsenalu?! .. ne další spackaná sezona a jestli s tím Arsen nezačne něco
dělat tak to tak půjde pořád dokola
Wenger má asi alzhaimera… sliboval zkušený posily a zatím Thomas, u
kterýho doufám že se prosadí a nějací mladičci, klasicky
Wenger me už celkem začíná štvát. Dop**** už začíname
srat ta jeho politika.
Tak to je tak ked my o prestupoch len hovorime a druhy aj kupuju.
Chápu, že sem chodí spousty mladých lidí, kteří vyrůstají v době různých PC manažerů a mediální bulvární masáže, kterou na internetu denně dostávají a která na nich zanechává důsledky, ale zkuste občas do těchto přestupových spekulací a především vymyšlených fám zapojit rozum.
Jak tomu bývá každé přestupové období zvykem objeví se v souvislosti s Arsenalem neobyčejný počet hráčů o které se zajímáme. Poslední číslo, které jsem zaregistroval je 154. Ano čtete dobře 154 různých hráčů, o které máme zájem, které sledujeme a většinu z nich určitě na Emirates Stadium přivedeme. Do toho se vždycky objeví tři nebo čtyři stěžejní jména, které potřebuje klub nebo provize lační agenti prodat, proto se neustále objevují v novinách jejich rozhovory, kdy jednou zájem Arsenalu popírají a jednou potvrzují. Škoda, že mi už vzhledem k mému pokročilému věku paměť neslouží a nejsem si schopen vzpomenout, kteří to byli hráči loňskou sezónu, ale letos je nominace“ Fantastic Four“ naprosto jasná: Melo, Cana, Huntelaar a Chamakh. Najděte si zpětně články a uvidíte jak se jejich causa vyvíjela a rozhodně mi dáte za pravdu, že jejich údajný příchod do Arsenalu byl pouhou propagandou novinářů, kteří v okurkové sezóně nemají o čem psát.
Arséne Wenger, který se k těmto spekulacím občas vyjádří tak jako tomu udělal v minulé sezóně v případě například Upsona, Richardce, Givena nebo toho saúdskoarabského gólmana jehož jméno jsem už naštěstí zapomněl. Letos reagoval pouze na jméno Chamakh.
V létě Boss pouze řekl, že v případě odchodu Adebayora se bude vážně zabývat koupi Chamakha, kterého sleduje, ale Giles Grimandi a ostatní skauti sledují spousty hráčů a to opravdu neznamená, že daného hráče koupíme.Naopak po odchodu Ade- Bay- Bay – Ora na oficiálních stránkách / tam by si to asi nevymysleli/ oznámil Arséne, že nemáme v nejbližší době v plánu někoho kupovat. Tak proč mu nevěřit.
Nebojím se říct, že Chamakha nebo Hunteelara nepotřebujeme. Jsme v útoku i bez Adeho opravdu silní. Kdo byl na trenalech v Rakousku a viděl herní trenaly Gunners musí uznat kvalitu RvP, Aršavina, Eduarda, Bendtnera a když k nim připočtu Walcotta, Vela nebo třeba Simpsona tak podle mně v útoku nebudeme mít problém. Možná na dva nebo někdy na jedno místo bude přetlak, který nejspíš odskáče poslední jmenovaný hostováním.
Něco jiného může nastat na pozici defenzivního záložníka, kde po odchodech Vieiry, Gilberta nebo Flaminiho se zatím nepodařilo tento post plnohodnotně nahradit. I když v druhé polovině sezóny Song možná udělala průlomový krok, aby se na tomto místě pravidelně zabydlel.
Ale, abych se opět vrátit k přestupovému šílenství pod názvem Melo a Cana do Arsenalu. Jsem opravdový fotbalový maniak, ale moje znalosti a názory jsou značně omezené, protože sleduji co možná nejvíce zápasu Premierleague, Fa Cupu, Carling Cupu nebo třeba Championship. Občas kouknu na Ligů Mistrů, pokud tam hraje Arsenal. Když se opravdu nudím dám si i nějaký šlágr ze Španělska nebo třeba nedělní parádní představení z Gambrinus ligy :), ale francouzskou a italskou bramboračku odmítám sledovat., proto nedokážu posoudit zda by Cana nebo Melo tolik opěvované posily většiny našich fanoušků byli plnohodnotnou náhradou za výše zmíněné borce nebo zda by svou kvalitou předčili Songa, Denilsona, Diabyho nebo Ramseyho, kteří by s nimi o tento post DM zápolili. Už čtu ohlasy typu všichni jsou lepší než Denilson, ale já jsem přesvědčený, že 95 % lidí, kteří tady tyto dva hráče tak vehementně prosazovali neviděli je hrát ve dvaceti ligových nebo pohárových zápasech a drtivá polovina na ně koukala v méně než pěti špilech, ve kterých si ani neuvědomili, že tam ti dva hráči hrají. Tak proč je tak prosazují. Jednoduchá odpověď Youtube 🙂 sestřihané momentky ze sta jejich odehraných zápasů, které jsou podmaněny parádní muzikou, několika góly a spoustou obranných zákroků. Všechno narváno do tři, čtyř nebo pěti minut. A vznikne posila jako prase, kterou i když nikdo pořádně hrát neviděl, ale všichni pevně věří, že by určitě byla přínosem pro náš vyjimečný klub. Naštěstí děláme přestupovou politiku bez toho, abychom koukali na youtube.
s pozdravem
DAN