DAN o simulaci Eduarda

Po odvetném zápase předkola Ligy mistrů mezi Arsenalem a Celticem se hodně často hovoří o nafilmované penaltě Eduarda a o jeho případném potrestání za simulování.

V 27. minutě zápasu se Eduardo po narážečce vřítil do šestnáctky, dal si balón kolem vybíhajícího Boruce, který i přesto, že měl období, kdy předvedl zákroky pro fanoušky silvestrovských televizních novin se zachoval velmi zkušeně a do chorvatského útočníka nešel. Ten však situace využil nechal nohy za sebou a upadl. Hlavní rozhodčí Gonzáles pískl pentli, kterou sám postižený – nepostižený proměnil. Nedivím se, že skotští hráči a polský golman měli po zápase pořádný nervíčky, ale svádět na tento moment celé jejich vyřazení je trošku přehnané. Celtic vypadl především z důvodu toho, že byli v obou zápasech viditelně horším týmem. Bohužel nikdo nehovoří o kvalitní hře Gunners, o jasném postupu, ale všichni se zajímají pouze o to zda bude Eduardo potrestaný.

Skotský šéf exekutivy FA Gordon Smith okamžitě požaduje několika zápasový distanc pro Eduarda a disciplinární komise UEFA se tímto simulováním bude 1. září opravdu zabývat.

Ano jsem pro, aby byl Eduardo potrestaný, protože nesnáším simulování a nechci, aby Arsenal tímto způsobem vyhrával zápasy. Ale nedělejme z Eduarda obětního beránka. Když trestat tak naprosto všechny. Ne, že Eduardo dostane dvojzápasový BAN a takový anglický obránce Evertonu Tony Hibbert, který nafilmoval v minulém ligovém kole pentli v Burnley svému zaslouženému trestu uteče, protože o téhle situaci, i když se jedná o stejnou věc fanoušci jiných klubů nějak nemluví. Hold nejedná se o hráče Gunners.

Hlavně bych si vyprosil zařazovat Eduarda na stejnou úroveň jako je několik známých hereckých firem. Byla to od něj klukovina, přesto jsem tak nějak vnitřně přesvědčený, že valná většina hráčů v jeho situaci a za takového stavu by udělala naprosto stejnou věc a případnou penaltu nebo simulaci by nechali na posouzení hlavnímu rozhodčímu. Ale za tři roky co je Dudu v Arsenalu, i  když spousty času promarodil jsem z jeho strany žádný“ diving“ neviděl až do středečního večera a pevně věřím, že od něj už nic takového neuvidím.

Proto, když se UEFA rozhodne 1. září udělit Eduardovi trest budu čekat zda takový Ronaldo, Drogba nebo Gerrard a další známé firmy, když takovou věc provedou, dostanou stejný případný trest jako Dudu.

DAN