Dani Ceballos přichází do Arsenalu na roční hostování

Španělský záložník Dani Ceballos je pro nadcházející sezonu oficiálně hráčem Arsenalu.

Dvaadvacetiletý záložník přichází z Realu Madrid, kde si v minulé sezoně připsal za Bílý balet 13 ligových startů.

Unai Emery se k přestupu vyjádřil následovně:

„Jsme nadšení, že se k nám Dani připojil. Je to talentovaný hráč s velkými technickými dovednostmi, kreativitou a přesností.“

Dani se v 8 letech připojil k mládežnickému týmu Sevilla a následně hrál za svůj domovský klub CD Utrera. Svůj vývoj zakončil v Realu Betis, kde podepsal svůj první profesionální kontrakt v únoru 2014, když byl ještě v dorostu.

V červenci 2017 podepsal s Realem Madrid šestiletou smlouvu a o měsíc později si připsal svůj debut.

Střední záložník je také španělským reprezentantem. Svůj první zápas za Španělsko vyhrál v září 2018 a vstřelil svůj první gól o dva měsíce později.

Vysoce oceňovaný tvůrce se také zúčastnil letního Mistrovství Evropy do 21 let, kde vstřelil dva góly a pomohl Španělsku k vítězství v turnaji.

Dani, vítej v Arsenalu. Jaký máš pocit z přestupu?

Zaprvé bych chtěl velmi poděkovat. Jsem hrdý, že můžu nosit tento dres. Připojuji se k celku Premier League s velkou historii a je to krok kupředu v mé kariéře.

Ostatní kluby z Premier League o tebe měli také zájem. Proč ses rozhodl kývnout na nabídku Arsenalu?

Věděl jsem, že mám důvěru trenéra, což je pro mě velice důležité. Byl jsem si vědom zodpovědnosti, kterou sebou nese nošení tohoto dresu a byl jsem nesmírně pyšný, když jsem se rozhodl pro Arsenal.

Jak moc důležitý byl při rozhodování Unai Emery a co ti řekl o tvé roli pro tuto sezonu?

Trenér byl pro mě klíčový při mém rozhodování. Je to Španěl a zná mě z mých bývalých klubů. Jsem velice rád, že můžu pomoct Arsenalu dosáhnout jeho cílů.

Co může trenér jako je Unai Emery přinést do tvojí hry?

Je to velmi taktický trenér. Myslím si, že mi může opravdu pomoct zdokonalit zaujímání pozice. Oba se budeme snažit, aby ze mě byl lepší hráč.

Myslíš si, že taktická stránka hry je v Anglii důležitější?

Já jsem Premier League sledoval, než jsem sem přestoupil. Je to velmi taktická liga, ale také hodně fyzická. Musím se přizpůsobit, ale nemůžu se dočkat až začnu. Je to velmi vzrušující.

Na které hráče se obzvlášť těšíš, až si s nimi zahraješ a proč?

Viděl jsem předsezonní zápasy proti Fiorentině a Bayernu a máme spoustu mladých hráčů a hráčů se spoustou zkušeností. Je tady dobrá úroveň a těším se až se setkám se spoluhráči a usadím se co nejdříve.

Mluvil jsi s některým ze svých nových spoluhráčů před přestupem?

Jak dobře víte, jsou tady španělští hráči jako Nacho Monreal a Hector Bellerín. Velmi dobře vycházím s Hectorem mimo fotbal, na osobní úrovni. Řekl jsem mu, že uvažuji o přestupu a on mi řekl ať se dvakrát nerozmýšlím, že město je skvělé a klub taky a že se tady budu mít dobře. Nemůžu se dočkat až ho uvidím a poděkuji mu za pomoc.

Ano, a bude důležité tu mít někoho, kdo ti pomůže se přizpůsobit…

Ano, mám trenéra, který je Španěl a Hectora, kteří mi pomůžou zvyknout si na život v Londýně. Musím si zvyknout na to, co ode mě klub očekává a adaptovat se co nejrychleji to půjde, protože to je stěžejní pro můj úspěšný pobyt v klubu.

Jsi tady na sezonní hostování. Čeho bys chtěl za tu dobu dosáhnout?

Ještě jsem nemluvil s mými spoluhráči, takže si nejsem jistý, jaký je cíl, ale samozřejmé je, že ze sebe vydám všechno. Nikdo nebude moct zpochybňovat moje nasazení, protože od prvního dne, co si nasadím tento dres ze sebe vydám maximum. Budeme se snažit naplnit klubové očekávání.

/arsenal.com/