David Luiz – o Salahovi a penaltovém zákroku

V sobotu jsme si připsali první porážku v sezóně, když jsme podlehli na Anfieldu Liverpoolu 3-1.

Smrtící zásah jsme dostali ani ne za pět minut druhého poločasu. Z penaltového puntíku se trefil Mohamed Salah. Za zatažení ve vápně byl potrestán žlutou kartou David Luiz, když fauloval právě Egypťana.

David Luiz mluvil po zápase o tomto incidentu s novináři.

o tom, že je porazil ‚lepší tým’…
Ano, ale myslím si, že jsme si občas vytvořili šance na vstřelení branky. Nikdy není jednoduché zde hrát, Liverpool je úžasný. Myslím si, že kdybychom vstřelili branku jako první, byl by to jiný zápas. Měli jsme na to příležitost. Druhý gól – penalta – zápas zabila. Potom už to bylo mnohem těžší. Odneseme si z tohoto zápasu naši snahu, chtěli jsme hrát až do konce zápasu a vstřelili jsme branku, ale dnes to mohl být docela odlišný zápas.

o penaltovém zákroku…
Ano. Nemůžete to hráčům vyčítat, je to prostě reflex. Když jsem se otočil, viděl jsem to, takže jsem ruku z jeho dresu hned sundal. Po zápase mi Mo řekl, že nic necítil, a proto nešel k zemi, ale teď, když je VAR, nemůžete vidět tu intenzitu, takže pro rozhodčí je to těžké. Viděl ten dres, ale nevím. Je to pro ně těžké, takže si nemůžu stěžovat. Když hrajete ve větším dresu, může to být penalta pokaždé. Jde o interpretaci, myslím, že když někoho silně zatáhnete a on ztratí sílu jít za míčem, je to jiné. Byl to pouhý reflex, ale o to jde, byla z toho penalta a ještě žlutá pro mě. Před třetím gólem jsem už teda nemohl faulovat a dostat tým do potíží v deseti hráčích. Ovlivnilo to moji hru a bylo to o dost těžší. Jak jsem ale řekl, tým bojoval až do konce a vytvořili jsme si dost šancí. Mohl to být jiný zápas, ale stále máme šest bodů ze tří zápasů a teď nás čeká těžký zápas proti Tottenhamu. Musíme se dívat dopředu a pokusit se zápas vyhrát.

o tom, že za tahání za dres se pískají penalty…
Ano, ale je rozdíl, když soupeře zatáhnete a nebo na něj dáte ruku, v intenzitě je velký rozdíl. To je to, co říkám. U VARu je to pro ně těžké, nemohou tuto intenzitu vidět, takže když je zataháte takto [názorně ukazuje] je to mnohem silnější. Záleží to na interpretaci, jak jsem již řekl. Ale když takto uvidíte dres, tak je pro rozhodčí těžké říct, že to nebyla penalta. Proto ho nesoudím a nestěžuji si na něj. Jen říkám svůj pohled na věc. Reflex je takový, během vteřiny se otočíte, sáhnete na něj a hned ruku dáte pryč. Tak to ale je, takový je fotbal. Musíme se dívat vpřed. Mluvil jsem se Salahem, je to můj kamarád a řekl mi, že nic necítil. To je ale fotbal. Takový fotbal je.

o tom, jak se dnes cítila naše obrana…
Je to styl našeho týmu. Snažíme se hru tvořit už od obrany. Máme na to kvalitu, takže se snažíme zlepšovat v každém zápase a chceme, aby náš plán v každém zápase fungoval. Dnes jsme se snažili hrát z obrany, mít různé možnosti, jak dostat míč mezi jednotlivými řadami a útočit z hloubi pole. O to se tedy snažíme.

/arsenal.com/