Dein a Petit: Arsenal potřebuje posílit

Bývalý člen vedení Arsenalu, David Dein, prohlásil, že Arséne Wenger musí na Emirates Stadium přivést alespoň jednu posilu, nechce-li se svým týmem klesat tabulkou stále níž a níž.

The Gunners jsou momentálně na 5.místě ligové tabulky a ztrácejí 5 bodů na čtvrtou Aston Villu. Jediným hráčem, o němž se v souvislosti s přestupem na sever Londýna hovoří, je hvězda Zenitu Petrohrad, Andrej Arshavin, k jehož příchodu jsou údajně Kanonýři velmi blízko.

„Arsenal zoufale potřebuje nového hráče,“ řekl Dein pro BBC Radio 5.

„Arséne je sice ten, který dokáže měnit vodu ve víno, ale potřebuje s tím trochu pomoci.

Bez pochyby má tento tým na víc, než v současnosti předvádí.“

Navzdory tomu, že francouzský manažer nebude moct ještě nějakou dobu počítat se zraněným kvartetem Cesc Fabregas, Tomáš Rosicky, Theo Walcott a Eduardo da Silva, odmítá o tomto přestupním období činit unáhlené přestupy.

Wenger však nadále zůstává přesvědčený o tom, že Arshavinův přestup bude úspěšně dokončen před pondělní půlnocí, tehdy totiž konči přestupní období.

A Dein věří tomu, že příchod ruského internacionála poskytne Arsenalu onen impuls, potřebný k tomu, aby na konci sezóny skončil mezi čtyřmi nejlepšími.

„Když jsem odcházel, řekl jsem jim, že je tu nebezpečí poklesu v tabulce. To se teď děje, a tomu musí být učiněna přítrž.

Tato sezóna je jedna z nejvíce delikátních, protože si nepamatuji, kdy naposledy Arsenal bojoval o účast v Lize Mistrů a nikoli o mistrovský titul.

Prvním cílem je dostat se na čtvrté místo. Pět bodů za Aston Villou, to není zase tak těžké dohnat, a Arsenal má momentálně velmi talentovaný tým, takže věřím tomu, že to dokáží.“

Bývalý záložník Arsenalu, Emmanuel Petit, by také přivítal příchod Arshavina na Emirates, ale upozornil klub, že letos se naprosto evidentně ukazuje nedostatek zkušených hráčů v mužstvu.

„Vedení by mělo utratit nějaké peníze za příchody zkušených hráčů, kteří by byli oporami jak v kabině, tak i na hřišti.

Když teď vidím, že Arsenal chce utratit 15 miliónů za Arshavina, nevadí mi to, ale byl bych mnohem radši, pokud by ty peníze použili na návrat Flaminiho z AC Milán.

Radši bych utratil peníze za nové obránce a jednoho gólmana. Ale nakonec, všichni musí uznat, že potřebujete zkušené hráče, abyste vyhrávali zápasy.“

/bbc/