Diaby odmítá vzdát boj o titul

Abou Diaby trvá na tom ,že se Arsenal nehodlá vzdát snu na titul v Premier League i přes velký náskok Big Four. 

Zatímco Man Utd, Chelsea a Aston Villa vyhráli jejich zápasy, Arsenal a Liverpool se museli spokojit jen s remízou.

Ať tak nebo jinak, Diaby cití, že způsob jakým hráli proti Evertonu, důležitý bod zachránil Robin van Persie v nastaveném čase, ukazuje, že tým Arsené Wengera má charakter potřebný k tomu, aby se nabudil na nadcházejících 15 zápasů.

Arsenal prodloužil svou neporazitelnost v lize na 9 zápasů, ale nyní je pět bodů za čtvrtou Villou a osm za United, kteří mají zápas navrch.

Diaby, jehož přihrávka na Persieho v dramatickém konci znamenala vyrovnání, trvá na tom, že Gunners můžou smazat náskok B4.

„Nehodláme to vzdát.“, řekl Diaby pro klubové stránky. „Budeme se snažit získat body v každém zápase a nikdy to nevzdat. Jsme velmi zaměřeni na naše zápasy.

Samozřejmě Aston Villa hraje fantasticky a je před náma, ale my jsme opravdu zaměřeni na práci která je před náma a na to jak hrajeme na hřišti“

Byl to třináctý gól pro van Persieho, který teď vede tabulku střelců Arsenalu.

„Robinovo zprácování je neuvěřitelné a to právě dělá rozdíl. My všichni se snažíme hrát co nejlíp a na hřišti odevzdat ze sebe to nejlepší abychom pomohli týmu.“ řekl Diaby.

Wenger se mezitím přiblížil k přestupu Andreje Aršavina. Přestup je prý z 90% hotovou záležitostí.

Wenger ví, že bude muset využít všechny hráče z úzkého kádru, navíc je ještě ochuzen o hráče na marodce mezi kterými jsou klíčoví hráči jako Fabregas a Walcott, na zápas FA Cupu doma proti Cardiffu příští úterý a na následující zápas s West Hamem o víkendu. 

Pro Arsenal TV Online řekl: „Tento tým je zlatý. Je připraven na bitvu

Neporazitelnost nám zvedá sebevědomí, a na konci bude velmi důležitá.

Uvidíme jak budou hráči unaveni z posledního zápasu a podle toho udělám změny na sobotu.“

/teamtalk/