Diaby podepíše novou smlouvu

 Aboue Diaby je připravený podepsat nový třílety kontrakt, který jej udrží na Emirates Stadium až do roku 2011.

Arséne Wenger po přestupu Lassana Diarry do Portsmouthu nechce ztratit dalšího mladého francouzkého reprezentanta, o kterého projevilo zájem několik špičkových evropských klubu.

" Letos je mým cílem vyhrát nějaký pohár. Arsenal je velký klub a máme kvalitu, abychom něco vyhráli."

" Osobně bych se chtěl stát pevnou současti našeho týmu. Měl jsem smůlu na zranění, proto bych se rád celou sezonu nezranil."

Jeho kamarád z pařížského předměstí Lassana Diarra nevydržel přetlak v záloze Arsenalu a raději před několika dny změnil opět klub. Spekulovalo se rovněž o odchodu Diabyho, který místo boje ve středu zálohy musí stále čekat na šanci na levé straně. Odejít však nehodlá.

" Ne, ne, ne. Jsem tady šťastný. Myslím si, že všechno jde jak má. Chci se neustále zlepšovat. V každém zápase tvrdě pracuji, abych se dostal na vyšší úroveň."

" Čekal jsem, že budu hrát více. Ale netrápí mně to. Myslím, si, že v této fázi sezony dostanu daleko více šanci."

" Každý den bojuji o svou šanci hrát další zápas. Hovořil jsem s Bossem, který mi řekl, že mi věří."

" Věděl jsem, že Diarra chce odejít. Stravili jsme spolu spoustu času. Beru ho jako svého bratra. Byl jsem zklamaný, když odešel, ale je to jeho rozhodnutí. Odešel z Chelsea, aby častěji hrával. Což se mu v Arsenalu nepodařilo. Musel se rozhodnout zda chce zůstat nebo odejít. Zvolil Portsmouth. Je to pro něj lepší."

/dailymail/