Diaby: Soudržnost pro nás bude klíčová

alt

Arsenal je nyní třetí v Premier League a mezi posledními 16 v Champions League a Abou Diaby je přesvědčen, že klub může získat nějakou trofej.

Dobrá forma francouzskému záložníkovi zajistila místo v základní jedenáctce Arsena Wengera a tento týden Diaby podepsal novou smlouvu.

Ale záložník si teď dává za cíl trofej v obou soutěžích po výhře Arsenalu 4:1 na půdě Portsmouthu, která posunula Gunners pouhé čtyři body za vedoucí tým PL Chelsea, kdy mají ještě zápas k dobru.

„Myslím, že jsme ve velmi dobré pozici a doufám, že v tom budeme pokračovat a dotáhneme se na Chelsea a Manchester United,“
říká Diaby. „Máme dobrou příležitost letos vyhrát titul, ale musíme ještě tvrdě pracovat.

„Nyní musíme být konzistentní a vyhrávat zápasy. Tým je připraven, máme odvahu, stejně jako kvalitu, takže máme všechny předpoklady vyhrát ligu a dokonce i Champions League.

„Pokud vyhrajeme s Boltonem, dostaneme se bod za Chelsea, takže je to pro nás velmi duležité. Musíme ten zápas vyhrát, abychom se posunuli blíž a uvidíme, co bude dál.

„Máme tu všechno, abychom byli skvělým týmem a musíme ze sebe vydat to nejlepší a udělat všechno pro to, abychom letos něco vyhráli.“

Diaby věří, že zažívá nejlepší období v klubu od svého příchodu z Auxerre v lednu 2006 a složil poctu Wengerovi za jeho důvěru, kterou v něj vložil.

„Jsem velmi šťastný, že jsem podepsal s klubem nový kontrakt,“
dodává. „Ukazuje to mojí oddanost k Arsenalu.

„Jsem tu velmi šťastný a miluji klub, proto jsem nadmíru spokojený, že jsem podepsal. Snad tu prožijeme výborné roky.

„Wenger se rozhodl prodloužit se mnou kontrakt a to znamená, že ve mně má důvěru a to mě velice těší. Také jsem mu vděčný, protože mi to zvedlo sebevědomí.

„Myslím, že začneme nový rok dobře. Nejdůležitější věcí je pro mě udržet si dobrou výkonnost, abych pomohl týmu vyhrávat. Osobně si myslím, že se mám ještě co učit, ale pořád pracuji tvrdě, abych byl co nejlepší.

„Může to být moje nejlepší období, protože jsem tu skoro 4 roky a utrpěl jsem spostu zranění. Tento rok byl dobrý, protože jsem hrál dost. Nejpodstatnější věcí pro mě je dívat se do budoucna.“

Budoucnost by mohla představovat místo na soupisce Francie pro Mistrovství světa, které se bude konat toto léto v Jihoafrické republice, ale Diaby si s tím nedělá hlavu.

„Samozřejmě, že bych chtěl hrát na MS a vést si při tom dobře, ale momentálně se opravdu soustředím jenom na svůj klub. protože to je nejdůležitější,“ trvá na svém Diaby. „Uvidíme v létě, jak to bude s MS.“

/teamtalk/