Diaby: V lednu rozhodně neodejdu, ale ..

 Po Flaminim a Diarrovi je Aboue Diaby dalším francouzským reprezentantem, kterému se nelíbí herní vytížení.

Diaby, který přestoupil do Arsenalu v lednu 2006 za 2 mil. liber pohrozil odchodem pokud bude i nadále častěji vysedávat na lavičce než pravidelně hrávat.

Abou stejně jako Gilberto doplácejí na to, že se v Arsenalu rozhodl zůstat Mathiue Flamini, který společně s Cescem Fabregasem hrajou ve výborné formě a Wenger nemá důvod střední záložníky měnit, proto se Diaby objevuje ve většině případu pouze v pohárových zápasech a to ještě na levé straně zálohy.

" Tentokrát jsem nebyl povolaný do francouzské reprezentace, protože za Arsenal příliš často nenastupuji. Potřebují hrát. Myslel jsem si, že dostanu šanci poté co jsem dal gól proti Derby, ale to se nestalo. Jsem trpělivý a nevzdávám se, protože vím, že moje šance příjde."

" Arsenal hraje dobře, musím všem ukázat, že jsem trpělivý. Nelituji svého přestupu do Arsenalu. Takové věci se stávají." 

" Dnes je situace taková, ale zítra se může změnit. Hráči, kteří jsou na hřišti nejsou automaticky lepší než ti, kteří sedí na lavičce, ale svou práci dělají velmi dobře."

" Sezona je dlouhá, neplánuji odejít. Možná později pokud se situace nezmění, ale rozhodně ne v lednu."

" Minulý rok byl pro mně hodně těžký, vrátil jsem se po těžkém zranění, ale letos chci zabojovat o místo v základní sestavě. Nehrávám, ale nemyslím si, že to tak bude celou sezonu."

" Chci se vrátit co nejrychleji do francouzské reprezentace, ale počítal jsem s tím, že odehraji nějaké zápasy za U-21. Hrát na EURO 2008 je jedním z mých cílů. Byl bych zklamaný, kdybych nedostal pozvánku, ale na druhou stranu jsem ještě mladý a mám toho hodně před sebou."

/ arsenalfootballnews/