Dneska bez Henryho! – Hans‘ Diary No. 14

Slibuji, že dneska se o Thierrym nezmíním ani slovem. Ani jeho iniciály nenapíšu. Prostě se budu tvářit jako kdyby neexistoval. Koneckonců je určitě mnoho zajímavějších témat než psát o nikom, kdo nikam nepřestupuje. Třeba Marco "Dušín" Materazzi. Nebo milovník Londýna a jeho počasí José Antonio Reyes. Koneckonců dneska má každý jeliman, který si myslí, že pozná kanón od slepice, pocit, že se může vyjadřovat k Arsenalu. Například já.

Včera skončila španělská La Liga, takže teprve teď můžeme očekávat, že se naplno rozjede přetahovaná o hráče nejvyšší kvality, jako je třeba ** nebo i jiné. Nevím jestli to někoho utěší, ale titul Realu zajistil hráč Arsenalu José Antonio Reyes, dokonce dvěma góly. Dal někdy za AFC dva góly v jednom zápase? Nevím jestli mu to dopomůže k vytoužené smlouvě s Realem, ale v každém případě to zajistí AFC nějakou tu libru navíc za jeho přestup kamkoliv. Jen snílek věří, že si zase navleče dres s kanónem. Holt to globální oteplování postupuje nedostatečně rychle, aby José v Londýně vydržel. Za takových deset roků se španěláci na Premier League adaptují rychleji než angláni samotní. To bude teprve řevu, že anglická liga není dost anglická!

Ale k tomu Materazzimu. Jestli jste to totiž už náhodou někde nezahlédli , tak ho chtějí přilákat do kurníku. No dovedete si představit jiný klub než Mighty Hens, do kterého by více pasoval.

A teď trochu na tragičtější notu. Jak jsem si přečetl v dnešních Lidovkách , tak FIFA ústy svého šéfa Blattera nařídila reprezentaci Mali, aby své dva hráče, Diarru a Kanoutého, uvolnila pro závěr španělské La Ligy. Přitom oba již byli v Africe a připravovali se na utkání kvalifikace Afrického poháru. Vím, že se to netýká přímo Arsenalu. Tentokrát ne. Jenže být na místěWenger a a ostatních, tak mně ode dneška ani nepadne posílat své hráče na jakékoliv kvalifikace, o významných přátelských utkáních ani nemluvě. A kdyby náhodou hoši chtěli dorepre, tak ona jim to FIFA zatrhne. Myslíte, že by se takováto chyba Blatterovi přihodila, kdyby šlo o Arsenal, finále Ligy Mistrů a Henryho (ne, ne toho ne!) Lehmanna. Hovno! Hezky by si zachytal v přáteláku proti Jižním Sandwichovým ostrovům.

Paddy Vieira vyzývá Arsenal, aby vyjasnil současnou situaci okolo vyhození Deina, nejisté budoucnosti Wengera a nepřestupu nikoho do Barcelony. Já vyzývám Vieiru, aby zavřel klapačku a staral o svůj Juventus, er Inter a na Gunners vzpomínal v dobrém. Jako fanoušci na něj. Nebo, že by měl nahradit DD? Dneska už je možné všecko…

Gratulace Justinu Hoytovi, který se s anglickou jedenadvacítkou probojoval do semifinále. Sklidil za to od mladých fašounů ze Srbska pár hezkých přezdívek.

Tim Wigmore, který píše "analytická slova o světě fotbalu" ve svém Fotballing World Blogu navrhuje, že by AFC měl koupit Pedersena; a že se to neobjevilo jen na jeho stránce; aby tím vyřešil nedostatek gólů od záložníků. Nějak nám Tim zapomněl vysvětlit, jak se z Pedersena, který loni za Blackburn dal v 36 zápasech 6 gólů, stane ostrostřelec typu Pirese. Wenger umí s hráči zázraky, ale tohleto má blíže ke genetickému inženýrství. A to se nesmí.

Mezi jména o kterých se spekuluje v souvislosti s přestupem do AFC mezitím přibyli:
Milito (Zaragoza) prý náhrada za toho hráče, který od nás nikam nejde. Hahaha, chtěl bych hahaha k tomu jen hahahaha dodat hahaha. Radši nic…. hahaha, Sagna (Auxerre), Babel (Ajax), Veloso, Moutinho (Sporting Lisabon)… Božínku!

CU Hans